Allertz Music AB
Översikt
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva verksamhet främst inom områden som musikproduktion, eventproduktion, DJ-verksamhet, ljudinspelning och fonogramutgivning, uthyrning av studios, studioverksamhet, konsulterande verksamhet inom media, reklam och PR, musik, radio, TV och marknadsföring och försäljning, handelsverksamhet med import, export, tillverkning främst inom branscherna musik, IT, data, media, event, fritidsartiklar, textil, beklädnad, livsmedel, reklamartiklar och därmed förenlig verksamhet, äga och bedriva handel med värdepapper, företag, valutor, fastigheter, konst, ädla stenar, metaller, båtar, fordon och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 19 december 2012
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 59200 Ljudinspelning och musikutgivning
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Odengatan 106
- C/o
- Lars Allertz
- Postnummer & ort
- 11322 STOCKHOLM
- Registrerat namn
- Allertz Music ABReg 2013-01-16
Ekonomisk översikt
Bokslut 2024| Nyckeltal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 18 000 | 35 251 | 45 500 | 105 285 |
| Övriga externa kostnader | 223 142 | 321 902 | 112 278 | 14 215 | 26 237 |
| Personalkostnader | 0 | 148 958 | 0 | 4 496 | 3 077 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −226 045 | −453 286 | −78 930 | 10 891 | 81 668 |
| Resultat e. fin. poster | −225 321 | 797 338 | 1 171 084 | 10 891 | 81 668 |
| Resultat före skatt | −225 321 | 797 338 | 1 171 084 | 10 891 | 81 668 |
| Årets resultat | −225 321 | 797 338 | 1 171 084 | 10 891 | 81 668 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 679 784 | 758 684 | 1 150 100 | 100 | 0 |
| Omsättningstillgångar | 84 525 | 263 358 | 44 430 | 98 497 | 156 232 |
| Kassa & bank | 4 117 | 198 171 | 2 297 | 65 177 | 134 839 |
| Summa tillgångar | 764 309 | 1 022 042 | 1 194 530 | 98 597 | 156 232 |
| Eget kapital | 754 746 | 980 067 | 1 232 729 | 84 645 | 148 754 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 9 563 | 41 975 | −38 199 | 13 952 | 7 478 |
| Soliditet (%) | 98.7% | 95.9% | 103.0% | 86.0% | 95.0% |
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
EU-varumärken
Registrerade varumärken kopplade till detta företag.
0 varumärke(n)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Stockholm
Andra registrerade bolag med säte i Stockholm.
- .DALLAS.GREEKPAN ABAB
- 's-Gravendijk Invest ABAB
- (K)lyftigt ABAB
- (s.m.i.t.h) swedish management innovation thinkers ABAB
- @BASE106 ABAB
- & Senocq ABAB
- & Zetterqvist kommunikation ABAB
- &Berhe agency ABAB