Aktivt företag
Gynenergi AB
Översikt
Uppdaterad 2026-05-29
Bolaget ska bedriva konsult arbete som specialistläkare, kostrådgivning och utbildning inom medicin, och handel med värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 1 juli 2013
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 86222 Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus
- Bransch (SNI)
- SNI 86102 Specialiserad sluten somatisk hälso- och sjukvård på sjukhus
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Fleminggatan 34, Lgh 1403
- C/o
- Katarina Lampén Mondzo
- Postnummer & ort
- 11232 STOCKHOLM
- Registrerat namn
- Gynenergi ABReg 2013-08-23
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
▼ 100.0%Årets resultat
300 tkr
▲ 17.8%Tillgångar
441 tkr
▼ 3.3%Eget kapital
350 tkr
▼ 5.4%Soliditet
79.5%
Eget kapital / tillgångar
Anställda
1
Medelantal
Kassa & bank
369 tkr
▼ 5.0%Totala skulder
90 tkr
▲ 5.8%| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 275 896 | 464 869 | 335 180 | 375 407 |
| Övriga externa kostnader | 149 084 | 128 659 | 141 219 | 140 089 | 125 243 |
| Personalkostnader | 119 445 | 68 350 | 108 452 | 101 240 | 61 691 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −268 529 | 78 887 | 215 198 | 93 851 | 234 490 |
| Resultat e. fin. poster | 378 011 | 300 792 | 215 070 | 93 782 | 233 895 |
| Resultat före skatt | 378 011 | 320 792 | 215 070 | 73 782 | 233 895 |
| Årets resultat | 299 979 | 254 603 | 170 659 | 58 569 | 185 677 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 1 | 1 | - | 0 | 0 |
| Omsättningstillgångar | 440 551 | 455 584 | 357 116 | 199 804 | 334 272 |
| Kassa & bank | 369 171 | 388 637 | 329 680 | 148 183 | 251 670 |
| Summa tillgångar | 440 552 | 455 585 | 357 116 | 199 804 | 334 272 |
| Eget kapital | 350 250 | 370 271 | 265 668 | 145 009 | 236 441 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 90 302 | 85 314 | 71 448 | 34 795 | 97 831 |
| Soliditet (%) | 79.5% | 81.3% | 78.8% | 80.5% | 70.7% |
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-06-04
5 årsredovisning(ar)
Årsredovisning — period t.o.m. 2025-12-31
Registrerad: 2026-02-10
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2024-12-31
Registrerad: 2025-02-11
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2023-12-31
Registrerad: 2024-02-09
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2022-12-31
Registrerad: 2023-01-31
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2017-12-31
Registrerad: 2018-07-04
Format: application/zip
EU-varumärken
Registrerade varumärken kopplade till detta företag.
0 varumärke(n)
Inga EU-varumärken hittades för "Gynenergi AB".
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Stockholm
Andra registrerade bolag med säte i Stockholm.
- .DALLAS.GREEKPAN ABAB
- 's-Gravendijk Invest ABAB
- (K)lyftigt ABAB
- (s.m.i.t.h) swedish management innovation thinkers ABAB
- @BASE106 ABAB
- & Senocq ABAB
- & Zetterqvist kommunikation ABAB
- &Berhe agency ABAB