Aktivt företag
Irina Malmström Läkartjänster AB
Översikt
Uppdaterad 2026-05-29
Bolaget ska utföra jourläkartjänster samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 22 februari 2013
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 86211 Primärvårdsmottagningar med läkare m.m.
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Muskotvägen 3 B
- Postnummer & ort
- 72465 VÄSTERÅS
- Registrerat namn
- Irina Malmström Läkartjänster ABReg 2013-04-09
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
1.9 mkr
▼ 4.3%Årets resultat
766 tkr
▼ 17.9%Tillgångar
6.2 mkr
▼ 1.3%Eget kapital
4.5 mkr
▲ 7.4%Soliditet
91.0%
Eget kapital / tillgångar
Anställda
1
Medelantal
Kassa & bank
296 tkr
▼ 81.5%Totala skulder
225 tkr
▼ 43.4%| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 1 859 373 | 1 943 898 | 2 174 242 | 1 753 227 | 1 877 659 |
| Övriga externa kostnader | 303 237 | 337 293 | 355 536 | 193 735 | 206 272 |
| Personalkostnader | 650 799 | 411 284 | 210 866 | 32 657 | 17 993 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 772 225 | 1 060 807 | 1 482 006 | 1 416 001 | 1 634 761 |
| Resultat e. fin. poster | 773 470 | 1 063 488 | 1 481 508 | 1 414 900 | 1 635 811 |
| Resultat före skatt | 989 970 | 1 203 488 | 1 250 508 | 1 114 900 | 1 307 811 |
| Årets resultat | 765 875 | 932 596 | 978 055 | 876 481 | 1 032 171 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 5 601 634 | 4 189 468 | 3 575 302 | 3 161 136 | 2 103 800 |
| Omsättningstillgångar | 627 989 | 2 122 548 | 2 285 276 | 2 202 856 | 2 259 081 |
| Kassa & bank | 295 617 | 1 599 366 | 1 258 220 | 1 675 404 | 1 704 007 |
| Summa tillgångar | 6 229 623 | 6 312 016 | 5 860 578 | 5 363 992 | 4 362 881 |
| Eget kapital | 4 474 548 | 4 167 674 | 3 635 077 | 3 252 023 | 2 565 541 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 225 075 | 397 842 | 339 001 | 456 469 | 441 840 |
| Soliditet (%) | 91.0% | 88.0% | 88.0% | 85.0% | 83.0% |
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-06-04
6 årsredovisning(ar)
Årsredovisning — period t.o.m. 2025-12-31
Registrerad: 2026-05-26
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2024-12-31
Registrerad: 2025-06-11
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2023-12-31
Registrerad: 2024-02-27
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2022-12-31
Registrerad: 2023-03-08
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2021-12-31
Registrerad: 2022-02-04
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2020-12-31
Registrerad: 2021-02-15
Format: application/zip
EU-varumärken
Registrerade varumärken kopplade till detta företag.
0 varumärke(n)
Inga EU-varumärken hittades för "Irina Malmström Läkartjänster AB".
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Västerås
Andra registrerade bolag med säte i Västerås.
- & Cetera Arkitekter ABAB
- +46 Sverige ABAB
- 021 Fastighetsteknik ABAB
- 021 Skol ABAB
- 021 Solutions ABAB
- 021-Rör ABAB
- 08Byggprojekt ABAB
- 1:a Västmanlandsfonden ABAB