Aktivt företag
Stockholmfood & Communication AB
Översikt
Uppdaterad 2026-06-11
Företaget kommer bedriva försäljning av annonsplatser, samt hantering av sociala medier åt klienter. Företaget kommer att skriva recensioner samt bedriva marknadsföring. Vidare kommer företaget att bedriva eventverksamhet och fotoverksamhet, och därmed förenlig verksamhet. Företaget kommer ha klasser, event och olika sorters utbildning i kundalini activation process.
- Registrerat
- 7 januari 2019
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Bransch (SNI)
- SNI 85510 Sport- och fritidsutbildning
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Barnängsgatan 58
- C/o
- Rebecca Brage
- Postnummer & ort
- 11641 STOCKHOLM
- Registrerat namn
- Stockholmfood & Communication ABReg 2019-01-07
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
2.1 mkr
▲ 0.3%Årets resultat
-144 tkr
▲ 65.2%Tillgångar
555 tkr
▼ 34.3%Eget kapital
464 tkr
▼ 23.7%Soliditet
83.6%
Eget kapital / tillgångar
Anställda
4
Medelantal
Kassa & bank
255 tkr
▲ 11.0%Totala skulder
91 tkr
▼ 61.6%| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 2 107 218 | 2 100 348 | 1 456 962 | 2 130 319 | 1 944 829 |
| Övriga externa kostnader | 331 549 | 476 382 | 324 643 | 286 555 | 287 351 |
| Personalkostnader | 1 578 951 | 1 626 360 | 917 610 | 1 034 527 | 508 353 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −150 404 | −415 020 | −261 017 | 208 268 | 918 074 |
| Resultat e. fin. poster | −149 930 | −413 785 | −260 975 | 208 122 | 917 730 |
| Resultat före skatt | −149 930 | −413 785 | −260 975 | 208 122 | 917 730 |
| Årets resultat | −143 922 | −413 785 | −260 975 | 165 221 | 728 528 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | 0 | 37 814 | 45 377 | - |
| Omsättningstillgångar | 554 947 | 844 841 | 1 127 266 | 1 415 956 | 1 460 192 |
| Kassa & bank | 254 921 | 229 682 | 650 448 | 1 220 458 | 757 528 |
| Summa tillgångar | 554 947 | 844 841 | 1 165 080 | 1 461 333 | 1 460 192 |
| Eget kapital | 463 990 | 607 912 | 1 021 697 | 1 282 672 | 1 117 451 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 90 957 | 236 929 | 143 383 | 178 661 | 342 741 |
| Soliditet (%) | 83.6% | 72.0% | 88.0% | 88.0% | 77.0% |
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-06-18
6 årsredovisning(ar)
Årsredovisning — period t.o.m. 2025-12-31
Registrerad: 2026-04-08
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2024-12-31
Registrerad: 2025-07-29
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2023-12-31
Registrerad: 2024-07-30
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2022-12-31
Registrerad: 2023-07-13
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2021-12-31
Registrerad: 2022-07-26
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2020-12-31
Registrerad: 2021-07-27
Format: application/zip
EU-varumärken
Registrerade varumärken kopplade till detta företag.
0 varumärke(n)
Inga EU-varumärken hittades för "Stockholmfood & Communication AB".
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Stockholm
Andra registrerade bolag med säte i Stockholm.
- .DALLAS.GREEKPAN ABAB
- 's-Gravendijk Invest ABAB
- (K)lyftigt ABAB
- (s.m.i.t.h) swedish management innovation thinkers ABAB
- @BASE106 ABAB
- & Senocq ABAB
- & Zetterqvist kommunikation ABAB
- &Berhe agency ABAB