Aktivt företag
Thanings Målerivision AB
Översikt
Uppdaterad 2026-05-29
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva måleri, fastighetsunderhåll, bilverkstad, konsulttjänster inom verksamhetsområdena samt övriga därmed förenliga verksamheter.
- Registrerat
- 23 april 2013
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 43341 Måleriarbeten
- Bransch (SNI)
- SNI 81100 Fastighetsrelaterad stödverksamhet
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Fanjunkargränd 2
- Postnummer & ort
- 17743 JÄRFÄLLA
- Registrerat namn
- Thanings Målerivision ABReg 2013-05-15
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
154 tkr
▼ 15.6%Årets resultat
-109 tkr
▲ 34.8%Tillgångar
48 tkr
▼ 63.7%Eget kapital
43 tkr
▼ 57.6%Soliditet
88.6%
Eget kapital / tillgångar
Anställda
1
Medelantal
Kassa & bank
20 tkr
▼ 76.3%Totala skulder
5 tkr
▼ 83.0%| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 153 680 | 182 145 | 41 060 | 222 331 | 1 400 000 |
| Övriga externa kostnader | 208 668 | 299 365 | 208 753 | 179 203 | - |
| Personalkostnader | 26 018 | 27 523 | 25 519 | 34 341 | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −108 701 | −167 595 | −207 919 | −27 872 | - |
| Resultat e. fin. poster | −108 608 | −166 469 | −207 557 | −27 872 | −4 000 |
| Resultat före skatt | −108 608 | −166 469 | −207 557 | −27 872 | - |
| Årets resultat | −108 608 | −166 469 | −207 557 | −27 872 | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Omsättningstillgångar | 48 236 | 132 992 | 282 771 | 484 926 | - |
| Kassa & bank | 20 354 | 85 803 | 146 330 | 400 510 | - |
| Summa tillgångar | 48 236 | 132 992 | 282 771 | 484 926 | - |
| Eget kapital | 42 737 | 100 700 | 267 169 | 474 726 | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 5 499 | 32 292 | 15 602 | 10 200 | - |
| Soliditet (%) | 88.6% | 75.7% | 94.5% | 97.9% | 90.2% |
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-06-04
3 årsredovisning(ar)
EU-varumärken
Registrerade varumärken kopplade till detta företag.
0 varumärke(n)
Inga EU-varumärken hittades för "Thanings Målerivision AB".
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Järfälla
Andra registrerade bolag med säte i Järfälla.
- +46 Bygg & Håltagning ABAB
- 08 Mark och Bygg ABAB
- 08 Sweden ABAB
- 1 Bygg Sverige ABAB
- 100% Tak ABAB
- 1978 of Sweden ABAB
- 1sign ABAB
- 2.0 Betong ABAB