Tygvaruhuset Stockholm AB
Översikt
Bolaget ska bedriva försäljning av tyg, textil, sybehör, symaskiner och heminredningsartiklar, import och export av tyg sybehör och heminredningsartiklar, hus- och lägenhetsrenovering, till- och ombyggnad, städning, byggstädning, handel med livsmedel och tobak. Restaurangverksamhet, musikproduktion, musikaliskt uppträdande, bokföring, redovisning, ekonomisk rådgivning, företagsförmedling, personaluthyrning inom områdena städning, restaurang, byggnation, äldreomsorg och sjukvård, arbeta som personlig tränare, kostrådgivare samt hälsocoachning, handel med lagerbolag, handel med värdepapper.
- Registrerat
- 19 februari 2013
- Registreringsland
- Sverige
- Gatuadress
- Barkarbyvägen 76
- Postnummer & ort
- 17747 JÄRFÄLLA
- Registrerat namn
- Tygvaruhuset Stockholm ABReg 2014-02-04
Ekonomisk översikt
Bokslut 2022| Nyckeltal | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 4 242 103 | 4 783 113 | 5 027 235 | 3 507 002 | 4 051 000 |
| Övriga externa kostnader | 883 196 | 775 833 | 1 450 004 | 996 052 | - |
| Personalkostnader | 1 489 944 | 1 561 044 | 1 243 808 | 1 268 391 | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −140 520 | −261 317 | 290 250 | 161 004 | - |
| Resultat e. fin. poster | −268 051 | −298 478 | 275 296 | 125 472 | −874 000 |
| Resultat före skatt | −268 051 | −298 478 | 275 296 | 225 472 | - |
| Årets resultat | −268 051 | −298 478 | 275 296 | 225 472 | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 5 552 | 9 074 | 0 | 700 000 | - |
| Omsättningstillgångar | 2 048 351 | 1 843 559 | 1 712 528 | 1 847 952 | - |
| Kassa & bank | 5 135 | 7 879 | 123 186 | 103 397 | - |
| Summa tillgångar | 2 053 903 | 1 852 633 | 1 712 528 | 2 547 952 | - |
| Eget kapital | 65 174 | 261 224 | 559 702 | 284 406 | - |
| Långfristiga skulder | 1 036 880 | 830 941 | 113 039 | 513 041 | - |
| Kortfristiga skulder | 951 849 | 760 468 | 1 039 787 | 1 750 505 | - |
| Soliditet (%) | 3.2% | 14.1% | 33.0% | 11.0% | 3.0% |
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
2 årsredovisning(ar)
EU-varumärken
Registrerade varumärken kopplade till detta företag.
0 varumärke(n)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Järfälla
Andra registrerade bolag med säte i Järfälla.
- +46 Bygg & Håltagning ABAB
- 08 Mark och Bygg ABAB
- 08 Sweden ABAB
- 1 Bygg Sverige ABAB
- 100% Tak ABAB
- 1978 of Sweden ABAB
- 1sign ABAB
- 2.0 Betong ABAB