Aktivt företag
Wahlen Support AB
Översikt
Uppdaterad 2026-05-28
Bolaget ska bedriva installation av tjänster växthusmaskiner och transportsystem. Bolaget ska bedriva utomhusaktiviteter (sport och fritidsformer). Bolaget ska bygga hinder för människor och djur, hopphinder.
- Registrerat
- 10 december 2012
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 46492 Partihandel med kontorsförbrukningsvaror
- Bransch (SNI)
- SNI 93290 Övrig fritids- och nöjesverksamhet
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Farendløsevej 103
- C/o
- c/o A. Wahlen
- Postnummer & ort
- RINGSTED
- Land
- Danmark
- Registrerat namn
- Wahlen Support ABReg 2013-02-15
- Registrerat namn
- Wahlen ObstaclesReg 2016-07-11
- Registrerat namn
- Outdoor 4 all Wahlen SupportReg 2016-07-11
Ekonomisk översikt
Bokslut 2024Omsättning
0 kr
Årets resultat
-7 tkr
▼ 349.0%Tillgångar
379 tkr
▼ 1.1%Eget kapital
349 tkr
▼ 2.1%Soliditet
92.0%
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
2 tkr
▼ 75.2%Totala skulder
30 tkr
▲ 11.0%| Nyckeltal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | - | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 8 331 | 8 501 | 8 339 | 16 866 | 14 762 |
| Personalkostnader | - | 0 | 120 000 | 0 | 84 825 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −8 336 | −8 501 | −134 597 | −23 142 | 167 413 |
| Resultat e. fin. poster | −7 426 | −1 654 | −39 285 | 101 221 | 166 608 |
| Resultat före skatt | −7 426 | −1 654 | −39 285 | 101 221 | 166 608 |
| Årets resultat | −7 426 | −1 654 | −39 285 | 80 370 | 131 350 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 53 937 | 53 972 | 72 539 | 166 740 | 348 878 |
| Omsättningstillgångar | 325 561 | 329 920 | 307 665 | 24 850 | 16 911 |
| Kassa & bank | 2 307 | 9 287 | 15 416 | 21 187 | 15 418 |
| Summa tillgångar | 379 498 | 383 892 | 380 204 | 191 590 | 365 789 |
| Eget kapital | 349 018 | 356 444 | 358 098 | 397 383 | 317 013 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | −273 870 | - |
| Kortfristiga skulder | 30 480 | 27 448 | 22 106 | 68 077 | 48 776 |
| Soliditet (%) | 92.0% | 92.9% | 94.2% | 207.4% | 87.0% |
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-06-03
5 årsredovisning(ar)
Årsredovisning — period t.o.m. 2024-12-31
Registrerad: 2025-03-28
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2023-12-31
Registrerad: 2024-02-28
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2022-12-31
Registrerad: 2023-03-30
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2021-12-31
Registrerad: 2022-08-25
Format: application/zip
Årsredovisning — period t.o.m. 2020-12-31
Registrerad: 2021-07-29
Format: application/zip
EU-varumärken
Registrerade varumärken kopplade till detta företag.
0 varumärke(n)
Inga EU-varumärken hittades för "Wahlen Support AB".
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.