Aktivt företag
0x4A Security Consultants AB
Översikt
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva konsultations- och utvecklingsverksamhet inom informationssäkerhet och IT-säkerhet samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 9 oktober 2020
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 62201 Datakonsultverksamhet
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Box 3215
- Postnummer & ort
- 40010 GÖTEBORG
- Registrerat namn
- 0x4A Security Consultants ABReg 2025-09-17
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
▼ 100,0 %Årets resultat
-8 tkr
▲ 74,1 %Tillgångar
13 tkr
▼ 63,8 %Eget kapital
13 tkr
▼ 38,9 %Soliditet
98,1 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
13 tkr
▼ 42,0 %Totala skulder
249 kr
▼ 98,4 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 44 000 | 93 103 | 146 545 | 45 871 |
| Övriga externa kostnader | 7 323 | 60 529 | 54 310 | - | - |
| Personalkostnader | 0 | 550 | 6 920 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −8 508 | −31 877 | 29 061 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −8 247 | −31 834 | 29 083 | 60 823 | −4 099 |
| Resultat före skatt | −8 247 | −31 834 | 29 083 | - | - |
| Årets resultat | −8 247 | −31 834 | 20 007 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 13 177 | 36 408 | 105 814 | - | - |
| Kassa & bank | 12 750 | 21 965 | 60 414 | - | - |
| Summa tillgångar | 13 177 | 36 408 | 105 814 | - | - |
| Eget kapital | 12 928 | 21 174 | 68 009 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 249 | 15 234 | 37 805 | - | - |
| Soliditet (%) | 98,1 % | 58,2 % | 64,3 % | 73,3 % | 61,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en förlust på 8 tkr. 1 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 98,1 % vid årets slut, upp från 73,3 % (2022).
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
5 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-04-18
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-06
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-05-01
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-04-03
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-06-10
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Göteborg
Andra registrerade bolag med säte i Göteborg.
- 'r products ABAB
- (B)Ruskigt Tryggt Holding ABAB
- \"Föräldrakooperativet Polarna\", ekonomisk föreningEK
- & Zand ABAB
- &O Produktion ABAB
- &Thensome Holding ABAB
- 0 % ångest ABAB
- 02 landskap Arkitektkontor AktiebolagAB