Aktivt företag
0x4A Snowball AB
Översikt
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva konsultations- och utvecklingsverksamhet inom informationssäkerhet och IT- säkerhet samt äga och förvalta aktier och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 21 januari 2022
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 26300 Tillverkning av kommunikationsutrustning
- Bransch (SNI)
- SNI 62201 Datakonsultverksamhet
- Bransch (SNI)
- SNI 26120 Tillverkning av kretskort
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- BOX 3215
- C/o
- c/o 0x4A SEC HOLDING AB
- Postnummer & ort
- 40010 GÖTEBORG
- Registrerat namn
- 0x4A Snowball ABReg 2022-01-21
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026Omsättning
0 kr
▼ 100,0 %Årets resultat
-20 tkr
▲ 65,7 %Tillgångar
33 tkr
▼ 70,3 %Eget kapital
19 tkr
▼ 51,7 %Soliditet
55,9 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
27 tkr
Totala skulder
15 tkr
▼ 80,1 %| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 0 | 1 489 445 | 2 422 327 | 2 283 955 |
| Övriga externa kostnader | 20 171 | 23 837 | 380 413 | - |
| Personalkostnader | 0 | 1 000 | 1 000 | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −20 171 | −56 659 | 570 015 | - |
| Resultat e. fin. poster | −19 993 | −58 368 | 570 108 | 285 163 |
| Resultat före skatt | −19 993 | −58 368 | 570 108 | - |
| Årets resultat | −19 993 | −58 368 | 452 610 | - |
| Balansräkning | ||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 33 403 | 112 538 | 781 804 | - |
| Kassa & bank | 26 592 | 0 | 16 146 | - |
| Summa tillgångar | 33 403 | 112 538 | 781 804 | - |
| Eget kapital | 18 670 | 38 663 | 509 031 | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 14 733 | 73 875 | 272 773 | - |
| Soliditet (%) | 55,9 % | 34,4 % | 65,1 % | 30,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2026.
- Årets resultat blev en förlust på 20 tkr. 1 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 55,9 % vid årets slut, upp från 30,0 % (2023).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 2,3 gånger om.
Balanslikviditet
2,27
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2026-03-31)
Registrerad: 2026-09-30
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-03-31)
Registrerad: 2025-09-30
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-03-31)
Registrerad: 2024-09-23
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-03-31)
Registrerad: 2023-09-26
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Göteborg
Andra registrerade bolag med säte i Göteborg.
- 'r products ABAB
- (B)Ruskigt Tryggt Holding ABAB
- \"Föräldrakooperativet Polarna\", ekonomisk föreningEK
- & Zand ABAB
- &O Produktion ABAB
- &Thensome Holding ABAB
- 0 % ångest ABAB
- 02 landskap Arkitektkontor AktiebolagAB