Aktivt företag
11 Studios AB
Översikt
Uppdaterad 2026-06-07
Bolaget ska bedriva verksamhet inom reklam, grafisk formgivning, fotografi, musik, inredningsdesign, butiksinredning, styling för mode och inredning samt därmed förenlig verksamhet. Bolaget kommer även bedriva handel med samt framställning av varor inom nämnda genrer. Bolaget skall även bedriva handel med och förvaltning av värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 1 mars 2017
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 74110 Industridesign och modedesign
- Bransch (SNI)
- SNI 74200 Fotoverksamhet
- Bransch (SNI)
- SNI 47123 Detaljhandel via internet eller postorder med brett sortiment
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Krokvägen 88
- Postnummer & ort
- 12263 ENSKEDE
- Registrerat namn
- 11 Studios ABReg 2025-08-21
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Årets resultat
3 tkr
▲ 102,2 %Tillgångar
1,5 mkr
▼ 52,3 %Eget kapital
1,5 mkr
▼ 52,2 %Soliditet
99,2 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
64 tkr
▼ 72,7 %Totala skulder
12 tkr
▼ 60,9 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | - | 0 | 337 460 | 1 903 050 | 1 578 995 |
| Övriga externa kostnader | 1 562 | 100 872 | 225 650 | 293 348 | 153 156 |
| Personalkostnader | 0 | 40 036 | 466 785 | 1 068 392 | 866 524 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −1 562 | −140 908 | −354 975 | 541 310 | 559 315 |
| Resultat e. fin. poster | 2 618 | −122 857 | −286 359 | 474 661 | 558 982 |
| Resultat före skatt | 2 618 | −122 857 | −286 359 | 474 661 | 558 982 |
| Årets resultat | 2 618 | −117 520 | −291 696 | 358 721 | 438 978 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 1 412 515 | 2 810 000 | 2 490 000 | 773 926 | - |
| Omsättningstillgångar | 63 628 | 282 648 | 1 108 034 | 3 718 701 | 4 407 980 |
| Kassa & bank | 63 589 | 233 347 | 1 096 781 | 3 421 782 | 4 186 393 |
| Summa tillgångar | 1 476 143 | 3 092 648 | 3 598 034 | 4 492 627 | 4 407 980 |
| Eget kapital | 1 463 848 | 3 061 230 | 3 543 749 | 4 155 445 | 4 126 724 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 12 295 | 31 418 | 54 285 | 337 182 | 281 256 |
| Soliditet (%) | 99,2 % | 99,0 % | 98,5 % | 93,0 % | 94,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en vinst på 3 tkr. 3 av de senaste 5 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 99,2 % vid årets slut, upp från 93,0 % (2022).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 5,2 gånger om.
Avkastning på eget kapital
0,2 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
5,18
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-06-14
5 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-06-30)
Registrerad: 2025-11-25
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-06-30)
Registrerad: 2024-09-23
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-06-30)
Registrerad: 2023-11-15
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-06-30)
Registrerad: 2022-10-04
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-06-30)
Registrerad: 2021-12-17
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Enskede
Andra registrerade bolag med säte i Enskede.
- & Greta ABAB
- 06 Nice ABAB
- 0900 Consulting ABAB
- 1000 Tigers ABAB
- 123 Allgruppen ABAB
- 123 Media ABAB
- 2Economize Sweden ABAB
- 2S Gruppen ABAB