Registrerat, ej verksamt
1charity AB
Översikt
Föremålet för bolagets verksamhet skall vara att samla in pengar och föra dessa vidare till välgörenhetsorganisationer samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 1 november 2017
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 00000 Okänd
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Nej
- Gatuadress
- Styckjunkargatan 1
- Postnummer & ort
- 11435 STOCKHOLM
- Registrerat namn
- 1charity ABReg 2018-01-09
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026Omsättning
0 kr
Årets resultat
-7 tkr
▲ 82,8 %Tillgångar
47 tkr
▼ 12,5 %Eget kapital
34 tkr
▼ 16,3 %Soliditet
72,9 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
3 tkr
▼ 43,2 %Totala skulder
13 tkr
0,0 %| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 6 677 | 38 621 | 51 571 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −6 677 | −38 621 | −51 571 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −6 654 | −38 587 | −51 529 | −2 000 | −37 000 |
| Resultat före skatt | −6 654 | −38 587 | −51 529 | - | - |
| Årets resultat | −6 654 | −38 587 | −51 529 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 46 755 | 53 409 | 55 852 | - | - |
| Kassa & bank | 3 265 | 5 745 | 33 218 | - | - |
| Summa tillgångar | 46 755 | 53 409 | 55 852 | - | - |
| Eget kapital | 34 061 | 40 715 | 43 302 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 12 694 | 12 694 | 12 550 | - | - |
| Soliditet (%) | 72,9 % | 76,2 % | 77,5 % | 53,8 % | 48,8 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2026.
- Årets resultat blev en förlust på 7 tkr. Samtliga de senaste 3 åren har slutat med förlust.
- Soliditeten var 72,9 % vid årets slut, upp från 53,8 % (2023).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 3,7 gånger om.
Balanslikviditet
3,68
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
8 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2026-04-30)
Registrerad: 2026-09-11
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-04-30)
Registrerad: 2025-11-20
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-04-30)
Registrerad: 2024-10-28
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-04-30)
Registrerad: 2023-10-26
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-04-30)
Registrerad: 2022-11-08
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-04-30)
Registrerad: 2022-06-01
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-04-30)
Registrerad: 2020-08-07
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-04-30)
Registrerad: 2020-08-07
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Stockholm
Andra registrerade bolag med säte i Stockholm.
- 's-Gravendijk Invest ABAB
- (K)lyftigt ABAB
- (s.m.i.t.h) swedish management innovation thinkers ABAB
- @BASE106 ABAB
- \"McKinsey & Company, Inc. Sweden (USA) svensk filial\FL
- & NISÉ ABAB
- & Senocq ABAB
- &Berhe agency ABAB