Aktivt företag
3T Fastigheter AB
Översikt
Bolaget ska bedriva uthyrning av mark, tomter, fastigheter samt service och fastighetsförvaltning och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 20 december 2019
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 68209 Övrig förvaltning av egna eller arrenderade fastigheter
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Murtegelvägen 3
- Postnummer & ort
- 72348 VÄSTERÅS
- Registrerat namn
- 3T Fastigheter ABReg 2020-02-11
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
120 tkr
0,0 %Årets resultat
59 tkr
▼ 40,7 %Tillgångar
510 tkr
▲ 32,3 %Eget kapital
130 tkr
▼ 24,2 %Soliditet
29,3 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
14 tkr
▼ 56,0 %Totala skulder
355 tkr
▲ 66,4 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 120 000 | 120 000 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 17 195 | 14 075 | 13 830 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 97 668 | 105 406 | −13 830 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 97 691 | 105 407 | −13 798 | −23 000 | −22 000 |
| Resultat före skatt | 73 691 | 105 407 | −13 798 | - | - |
| Årets resultat | 58 518 | 98 640 | −13 798 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 344 968 | 350 105 | 247 880 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 164 720 | 35 237 | 13 059 | - | - |
| Kassa & bank | 14 242 | 32 334 | 5 561 | - | - |
| Summa tillgångar | 509 688 | 385 342 | 260 939 | - | - |
| Eget kapital | 130 261 | 171 743 | 73 103 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 355 427 | 213 599 | 187 836 | - | - |
| Soliditet (%) | 29,3 % | 44,6 % | 28,0 % | 32,2 % | 38,1 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen var i stort sett oförändrad jämfört med 2024, 120 tkr.
- Årets resultat blev en vinst på 59 tkr, en nettomarginal på 48,8 %. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 29,3 % vid årets slut.
- De kortfristiga skulderna var större än omsättningstillgångarna (balanslikviditet 0,46).
- Omsättningen var högre än hos 22 % av bolagen med samma huvudbransch, övrig förvaltning av egna eller arrenderade fastigheter (SNI 68209). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
81,4 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
48,8 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
0,0 %
2024 till 2025
Avkastning på eget kapital
44,9 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
0,46
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
6 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-06-16
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-05-06
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-06-13
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-07-05
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-03-03
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-06-07
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Västerås
Andra registrerade bolag med säte i Västerås.
- & Cetera Arkitekter ABAB
- +46 Sverige ABAB
- 021 Skol ABAB
- 021 Solutions ABAB
- 021-Rör ABAB
- 037 Konsult ABAB
- 08Byggprojekt ABAB
- 1:a Västmanlandsfonden ABAB