Aktivt företag
7th Bridge AB
Översikt
Bolaget skall bedriva produktion av shower och underhållning, arrangera konserter och teaterföreställningar, försäljning av nöjesproduktioner, förvalta fast och lös egendom samt idka därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 24 januari 2017
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 90390 Annan stödverksamhet avseende konstnärligt skapande och scenkonst
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Postnummer & ort
- 11120 STOCKHOLM
- Registrerat namn
- 7th Bridge ABReg 2017-01-24
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
181 tkr
▼ 68,4 %Årets resultat
-131 tkr
▼ 227,5 %Tillgångar
926 tkr
▲ 39,8 %Eget kapital
52 tkr
▼ 71,5 %Soliditet
5,6 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
0
Medelantal
Kassa & bank
71 tkr
▲ 13,1 %Totala skulder
874 tkr
▲ 82,2 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 181 348 | 574 392 | 2 604 641 | 6 086 000 | 15 000 |
| Övriga externa kostnader | 107 956 | 174 911 | 294 346 | - | 60 738 |
| Personalkostnader | 14 703 | 4 862 | 167 035 | - | 555 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −145 649 | 107 811 | −589 235 | - | 134 162 |
| Resultat e. fin. poster | −145 559 | 102 426 | −589 203 | 599 000 | 134 102 |
| Resultat före skatt | −130 559 | 102 426 | −589 203 | - | 134 102 |
| Årets resultat | −130 559 | 102 426 | −589 203 | - | 122 373 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 11 758 | 15 790 | 19 822 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 914 387 | 646 529 | 631 912 | - | 1 734 906 |
| Kassa & bank | 71 222 | 62 958 | 29 211 | - | 1 532 728 |
| Summa tillgångar | 926 145 | 662 319 | 651 734 | - | 1 734 906 |
| Eget kapital | 52 079 | 182 638 | 80 212 | - | 198 856 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 874 066 | 479 681 | 571 522 | - | 1 536 050 |
| Soliditet (%) | 5,6 % | 27,6 % | 12,3 % | 79,0 % | 11,5 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen har minskat 3 år i rad, från 6,1 mkr (2022) till 181 tkr (2025).
- Årets resultat blev en förlust på 131 tkr, en nettomarginal på −72,0 %. 2 av de senaste 4 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 5,6 % vid årets slut, ned från 79,0 % (2022).
- Omsättningen var högre än hos 19 % av bolagen med samma huvudbransch, annan stödverksamhet avseende konstnärligt skapande och scenkonst (SNI 90390). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
−80,3 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
−72,0 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
−68,4 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
−69,0 % per år
2022 till 2025
Balanslikviditet
1,05
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
6 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-06-03
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-27
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-06-27
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-03-22
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-05-06
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-06-24
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Stockholm
Andra registrerade bolag med säte i Stockholm.
- 's-Gravendijk Invest ABAB
- (K)lyftigt ABAB
- (s.m.i.t.h) swedish management innovation thinkers ABAB
- @BASE106 ABAB
- \"McKinsey & Company, Inc. Sweden (USA) svensk filial\FL
- & NISÉ ABAB
- & Senocq ABAB
- &Berhe agency ABAB