82 Consulting AB
Översikt
Företaget kommer att arbeta med konsultverksamhet inom och verkställande av material för marknadsföring, grafisk design t.ex. framställande av logotyp eller grafisk profil vilket bl.a innefattar färgsättning och typsnittsval, programmering, företagsanpassade lT-lösningar och loT. Företaget kommer även att utföra ordningsvaktshållning då verklig huvudman innehar godkänt ordningsvaktsförordnande. Sistnämnda är en bisyssla, i.e. inte företagets'huvudsakliga sysselsättning.
- Registrerat
- 3 december 2019
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 73111 Reklambyråverksamhet
- Bransch (SNI)
- SNI 62100 Dataprogrammering
- Bransch (SNI)
- SNI 74120 Grafisk design och visuell kommunikation
- Bransch (SNI)
- SNI 62201 Datakonsultverksamhet
- Bransch (SNI)
- SNI 80010 Bevakningsverksamhet och privat säkerhetsverksamhet
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Nej
- Gatuadress
- Olivecronas väg 10
- Postnummer & ort
- 11361 STOCKHOLM
- Registrerat namn
- 82 Consulting ABReg 2019-12-03
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 10 000 | 334 000 | 237 500 |
| Övriga externa kostnader | 2 031 | 7 496 | 92 008 | - | 111 163 |
| Personalkostnader | - | 0 | 9 549 | - | 9 182 |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −2 031 | −7 496 | −91 557 | - | 117 155 |
| Resultat e. fin. poster | −2 030 | −10 611 | −91 557 | 265 000 | 117 149 |
| Resultat före skatt | −2 030 | −10 611 | −91 557 | - | 117 149 |
| Årets resultat | −2 030 | −10 611 | −91 557 | - | 92 914 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 1 539 | 3 569 | 142 755 | - | 187 153 |
| Kassa & bank | 1 444 | 1 900 | 8 200 | - | 134 028 |
| Summa tillgångar | 1 539 | 3 569 | 142 755 | - | 187 153 |
| Eget kapital | 1 539 | −16 887 | −6 276 | - | 117 914 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 0 | 20 456 | 149 031 | - | 69 239 |
| Soliditet (%) | 100,0 % | - | - | 61,1 % | 63,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en förlust på 2 tkr. 1 av de senaste 4 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 100,0 % vid årets slut, upp från 61,1 % (2022).
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
6 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Stockholm
Andra registrerade bolag med säte i Stockholm.
- 's-Gravendijk Invest ABAB
- (K)lyftigt ABAB
- (s.m.i.t.h) swedish management innovation thinkers ABAB
- @BASE106 ABAB
- \"McKinsey & Company, Inc. Sweden (USA) svensk filial\FL
- & NISÉ ABAB
- & Senocq ABAB
- &Berhe agency ABAB