Aktivt företag
A&E Consulting AB
Översikt
Bolaget skall bedriva konsultverksamhet och tjänster inom medicinsk vetenskap och utbildning, hälso- och sjukvård, fotografi, cykelservice samt annan därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 16 augusti 2021
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 86211 Primärvårdsmottagningar med läkare m.m.
- Bransch (SNI)
- SNI 72109 Annan naturvetenskaplig och teknisk forskning och utveckling
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Liljeholmsgränd 2
- Postnummer & ort
- 11761 STOCKHOLM
- Registrerat namn
- A&E Consulting ABReg 2021-08-16
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
47 tkr
▲ 1,3 %Årets resultat
628 kr
▲ 128,5 %Tillgångar
73 tkr
▲ 1,2 %Eget kapital
67 tkr
▲ 1,0 %Soliditet
91,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
0
Medelantal
Kassa & bank
73 tkr
▲ 11,2 %Totala skulder
7 tkr
▲ 4,1 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 47 359 | 46 750 | 161 500 | 198 300 |
| Övriga externa kostnader | 38 730 | 43 660 | 98 982 | - |
| Personalkostnader | 8 058 | 5 805 | 5 704 | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 571 | −2 715 | 56 814 | - |
| Resultat e. fin. poster | 628 | −2 200 | 57 421 | 110 071 |
| Resultat före skatt | 628 | −2 200 | 57 421 | - |
| Årets resultat | 628 | −2 200 | 45 718 | - |
| Balansräkning | ||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 73 306 | 72 411 | 168 666 | - |
| Kassa & bank | 72 910 | 65 581 | 161 805 | - |
| Summa tillgångar | 73 306 | 72 411 | 168 666 | - |
| Eget kapital | 66 548 | 65 920 | 118 119 | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 6 758 | 6 491 | 50 547 | - |
| Soliditet (%) | 91,0 % | 91,0 % | 70,0 % | 69,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en vinst på 628 kr. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 91,0 % vid årets slut, upp från 69,0 % (2022).
- Omsättningen var högre än hos 11 % av bolagen med samma huvudbransch, primärvårdsmottagningar med läkare m.m. (SNI 86211). Se de största bolagen i branschen
Genomsnittlig tillväxt
−45,8 % per år
2023 till 2025
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-01-23
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-01-25
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-03-19
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-02-07
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Stockholm
Andra registrerade bolag med säte i Stockholm.
- 's-Gravendijk Invest ABAB
- (K)lyftigt ABAB
- (s.m.i.t.h) swedish management innovation thinkers ABAB
- @BASE106 ABAB
- \"McKinsey & Company, Inc. Sweden (USA) svensk filial\FL
- & NISÉ ABAB
- & Senocq ABAB
- &Berhe agency ABAB