Aktivt företag
A68 Förvaltning AB
Översikt
Bolaget skall bedriva bokföring, redovisning, revision, ekonomisk rådgivning, förvaltning av lokaler och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 4 juni 2020
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 68203 Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler
- Bransch (SNI)
- SNI 69201 Redovisning och bokföring; skatterådgivning
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Artillerigatan 68B
- Postnummer & ort
- 11530 STOCKHOLM
- Registrerat namn
- A68 Förvaltning ABReg 2020-06-04
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
251 tkr
▲ 1,7 %Årets resultat
-785 kr
▼ 105,5 %Tillgångar
205 tkr
▲ 1,1 %Eget kapital
43 tkr
▼ 1,8 %Soliditet
21,0 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
131 tkr
▲ 61,9 %Totala skulder
162 tkr
▲ 1,9 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 250 798 | 246 515 | 271 145 | 198 000 | 125 000 |
| Övriga externa kostnader | 251 456 | 231 843 | 273 712 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −658 | 14 672 | −2 567 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −785 | 14 662 | −2 749 | 17 000 | −26 000 |
| Resultat före skatt | −785 | 14 662 | −2 749 | - | - |
| Årets resultat | −785 | 14 162 | −2 749 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 204 945 | 202 655 | 122 425 | - | - |
| Kassa & bank | 130 906 | 80 836 | 49 977 | - | - |
| Summa tillgångar | 204 945 | 202 655 | 122 425 | - | - |
| Eget kapital | 43 437 | 44 222 | 30 060 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 161 508 | 158 433 | 92 365 | - | - |
| Soliditet (%) | 21,0 % | 22,0 % | 25,0 % | 62,0 % | 50,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen ökade med 1,7 % jämfört med 2024, till 251 tkr.
- Årets resultat blev en förlust på 785 kr, en nettomarginal på −0,3 %. 1 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 21,0 % vid årets slut, ned från 62,0 % (2022).
- Omsättningen var högre än hos 18 % av bolagen med samma huvudbransch, uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler (SNI 68203). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
−0,3 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
−0,3 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
+1,7 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
+19,0 % per år
2021 till 2025
Balanslikviditet
1,27
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
6 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-07-30
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-07-31
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-07-22
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-07-09
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-07-27
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-07-30
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Stockholm
Andra registrerade bolag med säte i Stockholm.
- 's-Gravendijk Invest ABAB
- (K)lyftigt ABAB
- (s.m.i.t.h) swedish management innovation thinkers ABAB
- @BASE106 ABAB
- \"McKinsey & Company, Inc. Sweden (USA) svensk filial\FL
- & NISÉ ABAB
- & Senocq ABAB
- &Berhe agency ABAB