Aktivt företag
Addes Gastronomi AB
Översikt
Företaget ska bedriva restaurang och catering verksamhet. Företaget ska bedriva konsulttjänster inom hotell och restaurang.
- Registrerat
- 21 augusti 2023
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 56110 Restaurangverksamhet
- Bransch (SNI)
- SNI 56210 Cateringverksamhet vid enskilda evenemang
- Bransch (SNI)
- SNI 43320 Byggnadssnickeriarbeten
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Björnstigen 6
- Postnummer & ort
- 83795 UNDERSÅKER
- Registrerat namn
- Addes Gastronomi ABReg 2023-08-21
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
566 tkr
▲ 194,3 %Årets resultat
-55 tkr
▼ 143,1 %Tillgångar
284 tkr
▲ 36,7 %Eget kapital
131 tkr
▼ 14,4 %Soliditet
46,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
1
Medelantal
Kassa & bank
228 tkr
▲ 26,9 %Totala skulder
153 tkr
▲ 178,5 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 565 733 | 192 203 |
| Övriga externa kostnader | 20 409 | 9 215 |
| Personalkostnader | 535 103 | 2 070 |
| Avskrivningar | - | - |
| Rörelseresultat | −55 071 | 160 687 |
| Resultat e. fin. poster | −55 071 | 160 771 |
| Resultat före skatt | −55 071 | 160 771 |
| Årets resultat | −55 071 | 127 653 |
| Balansräkning | ||
| Anläggningstillgångar | - | - |
| Omsättningstillgångar | 284 054 | 207 725 |
| Kassa & bank | 227 746 | 179 500 |
| Summa tillgångar | 284 054 | 207 725 |
| Eget kapital | 130 700 | 152 653 |
| Långfristiga skulder | - | - |
| Kortfristiga skulder | 153 354 | 55 072 |
| Soliditet (%) | 46,0 % | 73,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en förlust på 55 tkr, en nettomarginal på −9,7 %.
- Soliditeten var 46,0 % vid årets slut, ned från 73,0 % (2024).
- Omsättningen var högre än hos 13 % av bolagen med samma huvudbransch, restaurangverksamhet (SNI 56110). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
−9,7 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
−9,7 %
Årets resultat / omsättning
Avkastning på eget kapital
−42,1 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
1,85
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Omsättning per anställd
566 tkr
1 anställd i snitt
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
2 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-04-07
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-04-22
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Undersåker
Andra registrerade bolag med säte i Undersåker.
- 2:1 ARK ABAB
- 4legs4life ABAB
- 84codes ABAB
- 84root ABAB
- 9-Line ABAB
- AB 76 KVADRAT PlusAB
- ÅBB uthyrning ABAB
- Ackehed Bygg och Entreprenad ABAB