Aktivt företag
AdInterim Holding AB
Översikt
Bolaget ska äga och förvalta fastigheter, utföra mindre reparationsunderhåll, måleriverksamhet samt därmed förenlig verksamhet
- Registrerat
- 8 augusti 2016
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 43341 Måleriarbeten
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Postnummer & ort
- 72347 VÄSTERÅS
- Registrerat namn
- AdInterim Holding ABReg 2016-08-08
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
284 tkr
▼ 32,3 %Årets resultat
133 tkr
▲ 573,4 %Tillgångar
618 tkr
▲ 6,4 %Eget kapital
462 tkr
▼ 3,5 %Soliditet
75,1 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
0
Medelantal
Kassa & bank
130 tkr
▼ 33,3 %Totala skulder
153 tkr
▲ 54,5 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 283 863 | 418 988 | 333 115 | 614 323 | 396 966 |
| Övriga externa kostnader | 106 487 | 231 216 | - | - | - |
| Personalkostnader | 69 611 | 48 333 | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 132 575 | −1 492 | - | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 133 042 | 22 663 | −141 357 | −85 221 | 91 498 |
| Resultat före skatt | 133 042 | 19 757 | - | - | - |
| Årets resultat | 133 042 | 19 757 | - | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 321 716 | 326 993 | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 295 806 | 253 507 | - | - | - |
| Kassa & bank | 129 890 | 194 873 | - | - | - |
| Summa tillgångar | 617 522 | 580 500 | - | - | - |
| Eget kapital | 461 628 | 478 586 | - | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 152 988 | 99 008 | - | - | - |
| Soliditet (%) | 75,1 % | 82,8 % | 87,7 % | 88,0 % | 93,9 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen minskade med 32,3 % jämfört med 2024, till 284 tkr.
- Årets resultat blev en vinst på 133 tkr, en nettomarginal på 46,9 %.
- Soliditeten var 75,1 % vid årets slut, ned från 88,0 % (2022).
- Omsättningen var högre än hos 9 % av bolagen med samma huvudbransch, måleriarbeten (SNI 43341). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
46,7 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
46,9 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
−32,3 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
−8,0 % per år
2021 till 2025
Avkastning på eget kapital
28,8 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
1,93
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-11-30)
Registrerad: 2026-01-22
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-11-30)
Registrerad: 2024-01-18
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-11-30)
Registrerad: 2021-04-08
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-11-30)
Registrerad: 2020-05-19
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Västerås
Andra registrerade bolag med säte i Västerås.
- & Cetera Arkitekter ABAB
- +46 Sverige ABAB
- 021 Skol ABAB
- 021 Solutions ABAB
- 021-Rör ABAB
- 037 Konsult ABAB
- 08Byggprojekt ABAB
- 1:a Västmanlandsfonden ABAB