Aktivt företag
AH Amed Farqin AB
Översikt
Föremålet för bolagets verksamhet är restaurang, pizzeria och livsmedel och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 21 december 2010
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 56110 Restaurangverksamhet
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Postnummer & ort
- 72343 VÄSTERÅS
- Registrerat namn
- AH Amed Farqin ABReg 2010-12-21
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
1,9 mkr
▲ 1,1 %Årets resultat
451 tkr
▲ 45,8 %Tillgångar
1,8 mkr
▼ 16,1 %Eget kapital
1,8 mkr
▼ 2,7 %Soliditet
99,5 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
0
Medelantal
Kassa & bank
1,3 mkr
▼ 15,8 %Totala skulder
8 tkr
▼ 93,1 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 1 942 462 | 1 921 962 | 2 641 355 | 2 641 178 | 2 405 081 |
| Övriga externa kostnader | 419 281 | 559 368 | 564 626 | - | - |
| Personalkostnader | 513 873 | 478 118 | 772 266 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 385 973 | 390 667 | 701 365 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 391 734 | 392 679 | 692 146 | 735 216 | 441 217 |
| Resultat före skatt | 571 734 | 392 679 | 692 146 | - | - |
| Årets resultat | 451 264 | 309 410 | 547 979 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 387 090 | 291 497 | 284 169 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 1 376 571 | 1 809 722 | 1 641 604 | - | - |
| Kassa & bank | 1 322 480 | 1 571 163 | 1 398 949 | - | - |
| Summa tillgångar | 1 763 661 | 2 101 219 | 1 925 773 | - | - |
| Eget kapital | 1 755 604 | 1 804 340 | 1 494 930 | - | - |
| Långfristiga skulder | 0 | 18 466 | 80 243 | - | - |
| Kortfristiga skulder | 8 057 | 98 413 | 170 600 | - | - |
| Soliditet (%) | 99,5 % | 92,7 % | 85,0 % | 94,1 % | 93,3 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen ökade med 1,1 % jämfört med 2024, till 1,9 mkr.
- Årets resultat blev en vinst på 451 tkr, en nettomarginal på 23,2 %. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
- Soliditeten var 99,5 % vid årets slut, upp från 94,1 % (2022).
- Omsättningen var högre än hos 32 % av bolagen med samma huvudbransch, restaurangverksamhet (SNI 56110). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
19,9 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
23,2 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
+1,1 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
−5,2 % per år
2021 till 2025
Avkastning på eget kapital
25,7 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-03-13
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-03-18
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-04-03
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-03-13
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Västerås
Andra registrerade bolag med säte i Västerås.
- & Cetera Arkitekter ABAB
- +46 Sverige ABAB
- 021 Skol ABAB
- 021 Solutions ABAB
- 021-Rör ABAB
- 037 Konsult ABAB
- 08Byggprojekt ABAB
- 1:a Västmanlandsfonden ABAB