Aktivt företag
Annas Fotstudio AB
Översikt
Bolaget ska bedriva medicins fotvård och försäljning av fotvårdsprodukter och därmed förenlig verksmahet.
- Registrerat
- 29 augusti 2023
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 86950 Fysioterapeutisk verksamhet
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Rågrindsvägen 36
- Postnummer & ort
- 94332 ÖJEBYN
- Registrerat namn
- Annas Fotstudio ABReg 2023-08-29
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026Omsättning
721 tkr
▲ 5,2 %Årets resultat
41 tkr
▲ 98,5 %Tillgångar
138 tkr
▲ 40,1 %Eget kapital
106 tkr
▲ 65,2 %Soliditet
77,1 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
1
Medelantal
Kassa & bank
108 tkr
▲ 51,4 %Totala skulder
32 tkr
▲ 44,7 %| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 720 605 | 685 154 | 411 969 |
| Övriga externa kostnader | 141 124 | 158 374 | 87 061 |
| Personalkostnader | 536 412 | 508 063 | 301 030 |
| Avskrivningar | - | - | - |
| Rörelseresultat | 43 069 | 16 965 | 23 878 |
| Resultat e. fin. poster | 43 099 | 17 034 | 23 246 |
| Resultat före skatt | 53 099 | 27 034 | 23 246 |
| Årets resultat | 41 384 | 20 850 | 18 329 |
| Balansräkning | |||
| Anläggningstillgångar | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 137 517 | 98 131 | 91 329 |
| Kassa & bank | 107 541 | 71 025 | 61 561 |
| Summa tillgångar | 137 517 | 98 131 | 91 329 |
| Eget kapital | 105 992 | 64 179 | 43 329 |
| Långfristiga skulder | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 31 525 | 21 781 | 25 829 |
| Soliditet (%) | 77,1 % | 75,2 % | 66,7 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Omsättningen ökade med 5,2 % jämfört med 2025, till 721 tkr.
- Årets resultat blev en vinst på 41 tkr, en nettomarginal på 5,7 %. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
- Soliditeten var 77,1 % vid årets slut, upp från 66,7 % (2024).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 4,4 gånger om.
- Omsättningen var högre än hos 31 % av bolagen med samma huvudbransch, fysioterapeutisk verksamhet (SNI 86950). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
6,0 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
5,7 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
+5,2 %
2025 till 2026
Avkastning på eget kapital
39,0 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
4,36
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Omsättning per anställd
721 tkr
1 anställd i snitt
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
3 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2026-06-30)
Registrerad: 2026-09-28
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-06-30)
Registrerad: 2025-08-27
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-06-30)
Registrerad: 2024-09-11
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Öjebyn
Andra registrerade bolag med säte i Öjebyn.
- 3p Holding I Piteå ABAB
- 3P Mark & Maskin i Piteå ABAB
- 57:ans Transport & import ABAB
- A Bygg och Montage i Piteå ABAB
- A&A Bygg i Piteå ABAB
- ADR-Center i Sverige ABAB
- Aktiebolaget Nils HenrikssonAB
- Aktiebolaget Svenska GasolfabrikenAB