Behold Ventures 0 Holding AB
Översikt
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, investera i bolag och verksamheter, innefattande att äga aktier och/eller andra värdepapper, bedriva verksamhet rörande företagsrådgivning avseende finansiell rådgvining, strategisk rådgivning, ekonomisk rådgivning, stöd i operativt arbete samt tillhandahålla koncerngemensamma funktioner och där tillhörande arbete, förvalta lös och fast egendom, och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 26 januari 2022
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 70100 Verksamheter som utövas av huvudkontor
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Ångbåtsbron 1
- C/o
- c/o Pragati
- Postnummer & ort
- 21120 MALMÖ
- Registrerat namn
- Behold Ventures 0 Holding ABReg 2022-03-24
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 3 682 655 | 10 977 160 | 5 734 000 | 2 785 000 |
| Övriga externa kostnader | 4 587 203 | 7 396 579 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −904 548 | 3 580 581 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −766 684 | 3 617 446 | −277 000 | −2 580 000 |
| Resultat före skatt | −766 684 | 3 617 446 | - | - |
| Årets resultat | −766 684 | 3 460 547 | - | - |
| Balansräkning | ||||
| Anläggningstillgångar | 3 457 428 | 25 000 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 2 757 481 | 5 500 697 | - | - |
| Kassa & bank | 2 588 409 | 274 739 | - | - |
| Summa tillgångar | 6 214 909 | 5 525 697 | - | - |
| Eget kapital | 886 068 | 3 652 753 | - | - |
| Långfristiga skulder | 5 080 139 | 0 | - | - |
| Kortfristiga skulder | 248 702 | 1 872 944 | - | - |
| Soliditet (%) | 14,0 % | 66,0 % | 8,0 % | -89,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen minskade med 66,5 % jämfört med 2024, till 3,7 mkr.
- Årets resultat blev en förlust på 767 tkr, en nettomarginal på −20,8 %.
- Soliditeten var 14,0 % vid årets slut.
- Omsättningen var högre än hos 90 % av bolagen med samma huvudbransch, verksamheter som utövas av huvudkontor (SNI 70100). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
2 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Malmö
Andra registrerade bolag med säte i Malmö.
- (3) Screen Tryck ABAB
- @ Odero ABAB
- & Morän Arkitekter ABAB
- &GROW i Skåne ABAB
- 03 Technology Research & Development ABAB
- 040 Byggkonsult ABAB
- 040 Byggservice ABAB
- 040 Construktion ABAB