Aktivt företag
Berglöf Unlimited AB
Översikt
Erbjuder konsulttjänster inom IT, hälsa, event och ekonomi. Driver även event inom bolaget. Förvalta värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 24 september 2011
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 93199 Annan sportverksamhet
- Bransch (SNI)
- SNI 62201 Datakonsultverksamhet
- Bransch (SNI)
- SNI 85510 Sport- och fritidsutbildning
- Bransch (SNI)
- SNI 46491 Partihandel med sport- och fritidsartiklar
- Bransch (SNI)
- SNI 64994 Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Hålland 782
- Postnummer & ort
- 83796 UNDERSÅKER
- Registrerat namn
- Berglöf Unlimited ABReg 2011-09-24
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
10 tkr
▼ 86,4 %Årets resultat
-7 tkr
▼ 208,8 %Tillgångar
108 tkr
▼ 6,8 %Eget kapital
108 tkr
▼ 6,2 %Soliditet
99,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
0
Medelantal
Kassa & bank
95 tkr
▼ 7,3 %Totala skulder
684 kr
▼ 53,1 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 9 948 | 72 892 | 3 004 | 203 921 | 247 655 |
| Övriga externa kostnader | 12 103 | 17 021 | 10 618 | - | - |
| Personalkostnader | 2 250 | 16 033 | 899 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −7 442 | 5 516 | −10 549 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −7 148 | 6 570 | −8 892 | 60 262 | 67 237 |
| Resultat före skatt | −7 148 | 6 570 | −8 892 | - | - |
| Årets resultat | −7 148 | 6 570 | −8 892 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 108 345 | 116 267 | 108 948 | - | - |
| Kassa & bank | 94 745 | 102 231 | 103 495 | - | - |
| Summa tillgångar | 108 345 | 116 267 | 108 948 | - | - |
| Eget kapital | 107 661 | 114 809 | 108 239 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 684 | 1 458 | 709 | - | - |
| Soliditet (%) | 99,0 % | 99,0 % | 99,0 % | 93,0 % | 83,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en förlust på 7 tkr. 1 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 99,0 % vid årets slut, upp från 93,0 % (2022).
- Omsättningen var högre än hos 3 % av bolagen med samma huvudbransch, annan sportverksamhet (SNI 93199). Se de största bolagen i branschen
Genomsnittlig tillväxt
−55,2 % per år
2021 till 2025
Avkastning på eget kapital
−6,6 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
7 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-05-14
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-08
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-06-28
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-06-26
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-02-28
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-02-09
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-12-31)
Registrerad: 2020-05-11
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Undersåker
Andra registrerade bolag med säte i Undersåker.
- 2:1 ARK ABAB
- 4legs4life ABAB
- 84codes ABAB
- 84root ABAB
- 9-Line ABAB
- AB 76 KVADRAT PlusAB
- ÅBB uthyrning ABAB
- Ackehed Bygg och Entreprenad ABAB