Registrerat, ej verksamt
Bonahl X4 AB
Översikt
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, äga och förvalta lös egendom och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 28 oktober 2013
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 00000 Okänd
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Nej
- Gatuadress
- Box 6322
- Postnummer & ort
- 10235 STOCKHOLM
- Registrerat namn
- Bonahl X4 ABReg 2026-03-06
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
Årets resultat
-12 tkr
▼ 103,5 %Tillgångar
302 tkr
▼ 67,8 %Eget kapital
292 tkr
▼ 42,0 %Soliditet
96,7 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
62 tkr
▼ 91,1 %Totala skulder
10 tkr
▼ 97,7 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 11 762 | 11 760 | 13 869 | 12 430 | 20 238 |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −11 762 | −11 760 | −13 869 | −12 430 | −20 238 |
| Resultat e. fin. poster | −11 784 | 333 669 | −13 869 | −12 430 | −20 238 |
| Resultat före skatt | −11 784 | 333 669 | −13 869 | −12 430 | −20 238 |
| Årets resultat | −11 784 | 333 669 | −13 869 | −12 430 | −20 238 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 240 000 | 240 000 | 573 630 | 573 630 | 573 630 |
| Omsättningstillgångar | 62 431 | 698 336 | 31 037 | 34 755 | 34 335 |
| Kassa & bank | 62 431 | 698 336 | 31 037 | 1 780 | 1 360 |
| Summa tillgångar | 302 431 | 938 336 | 604 667 | 608 385 | 607 965 |
| Eget kapital | 292 431 | 504 215 | 170 545 | 184 414 | 196 844 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 10 000 | 434 121 | 434 122 | 423 971 | 411 121 |
| Soliditet (%) | 96,7 % | 53,7 % | 28,2 % | 30,3 % | 32,4 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en förlust på 12 tkr. 1 av de senaste 5 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 96,7 % vid årets slut, upp från 30,3 % (2022).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 6,2 gånger om.
Avkastning på eget kapital
−4,0 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
6,24
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
6 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-02-16
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-01-24
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-01-16
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-01-09
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-01-24
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-02-12
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Stockholm
Andra registrerade bolag med säte i Stockholm.
- 's-Gravendijk Invest ABAB
- (K)lyftigt ABAB
- (s.m.i.t.h) swedish management innovation thinkers ABAB
- @BASE106 ABAB
- \"McKinsey & Company, Inc. Sweden (USA) svensk filial\FL
- & NISÉ ABAB
- & Senocq ABAB
- &Berhe agency ABAB