Aktivt företag

Bultabäcken AB

AB Org.nr 5569452674
← Tillbaka

Översikt

Uppdaterad 2026-05-30

Bolaget ska äga och förvalta fast och lös egendom och därmed förenlig verksamhet samt bedriva utveckling av och investering i bostäder, kommersiella lokaler och infrastruktur.

Registrerat
14 oktober 2013
Juridisk form (SCB)
Övriga aktiebolag · 49
Bransch (SNI)
SNI 68203 Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler
Bransch (SNI)
SNI 68202 Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler
Bransch (SNI)
SNI 68201 Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder
Registreringsland
Sverige
Verksam (SCB)
Ja
Gatuadress
Box 24267
Postnummer & ort
10451 STOCKHOLM
Registrerat namn
Bultabäcken ABReg 2021-05-17
Registrerat namn
IFL PropertyReg 2021-05-17
Registrerat namn
Lightning TreeReg 2025-05-02

Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning

Ekonomisk översikt

Bokslut 2025
Omsättning
1 kr
Årets resultat
701 kr
▲ 233,5 %
Tillgångar
71 tkr
▼ 2,9 %
Eget kapital
67 tkr
▲ 1,1 %
Soliditet
93,6 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
35 tkr
▼ 44,8 %
Totala skulder
5 tkr
▼ 38,1 %
Nyckeltal 20252024202320222021
Resultaträkning
Nettoomsättning 1 0 - - 0
Övriga externa kostnader 14 413 10 663 14 640 10 266 9 740
Personalkostnader - - - - -
Avskrivningar - - - - -
Rörelseresultat −14 412 −10 663 −14 640 −10 266 −9 740
Resultat e. fin. poster −14 250 −10 409 −14 448 −10 227 −9 690
Resultat före skatt 750 −525 4 168 9 690 −9 690
Årets resultat 701 −525 3 313 9 690 −9 690
Balansräkning
Anläggningstillgångar - - - - -
Omsättningstillgångar 71 103 73 208 72 116 63 065 50 625
Kassa & bank 35 199 63 799 51 225 37 273 44 750
Summa tillgångar 71 103 73 208 72 116 63 065 50 625
Eget kapital 66 553 65 853 66 377 63 064 53 375
Långfristiga skulder - - - - -
Kortfristiga skulder 4 550 7 355 4 355 1 −2 750
Soliditet (%) 93,6 % 90,0 % 93,6 % 100,0 % 105,4 %

Analys av ekonomin

Bokslut 2025
  • Årets resultat blev en vinst på 701 kr. 3 av de senaste 5 åren har slutat med vinst.
  • Soliditeten var 93,6 % vid årets slut, ned från 100,0 % (2022).

Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.

Jämför Bultabäcken AB med andra bolag →

Årsredovisningar

Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.

Uppdaterad 2026-06-05

8 årsredovisning(ar)

Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-03-17 Format: application/zip
Ladda ner
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-02-23 Format: application/zip
Ladda ner
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-05-16 Format: application/zip
Ladda ner
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-02-16 Format: application/zip
Ladda ner
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-02-14 Format: application/zip
Ladda ner
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-01-26 Format: application/zip
Ladda ner
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-12-31)
Registrerad: 2020-01-16 Format: application/zip
Ladda ner
Årsredovisning (period t.o.m. 2018-12-31)
Registrerad: 2019-07-24 Format: application/zip
Ladda ner

Domännamn

Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.

Hitta online

Sök efter detta företag på andra plattformar.

Fler företag i Stockholm

Andra registrerade bolag med säte i Stockholm.

Alla företag i Stockholm →