Aktivt företag
Certify Sales Nordic AB
Översikt
Uppdaterad 2026-05-08
Bolaget ska sälja företagstjänster till företag (B2B) som call center. Tjänsterna består dels av bolagsvärderingar och upplysningar om ekonomisk situation. Tjänsterna inkluderar även att ge ekonomiska incitament till nystartade bolag med rådgivning och företagsupplysningar samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 16 augusti 2023
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 73112 Direktreklamverksamhet
- Bransch (SNI)
- SNI 73120 Mediebyråverksamhet och annonsförsäljning
- Bransch (SNI)
- SNI 82200 Callcenterverksamhet
- Bransch (SNI)
- SNI 74990 All övrig verksamhet inom juridik, ekonomi, vetenskap och teknik
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- C/o
- c/o Equal Grindsgatan 37
- Postnummer & ort
- 11857 STOCKHOLM
- Registrerat namn
- Certify Sales Nordic ABReg 2023-08-16
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2024Omsättning
53 tkr
▼ 76,6 %Årets resultat
10 tkr
▼ 54,0 %Tillgångar
110 tkr
▼ 59,2 %Eget kapital
107 tkr
▲ 10,5 %Soliditet
97,6 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
0 kr
▼ 100,0 %Totala skulder
3 tkr
▼ 98,5 %| Nyckeltal | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 52 520 | 223 999 |
| Övriga externa kostnader | 0 | 196 141 |
| Personalkostnader | - | - |
| Avskrivningar | - | - |
| Rörelseresultat | 12 820 | 27 858 |
| Resultat e. fin. poster | 12 820 | 27 858 |
| Resultat före skatt | 12 820 | 27 858 |
| Årets resultat | 10 179 | 22 119 |
| Balansräkning | ||
| Anläggningstillgångar | 109 939 | 165 000 |
| Omsättningstillgångar | 0 | 104 185 |
| Kassa & bank | 0 | 20 207 |
| Summa tillgångar | 109 939 | 269 185 |
| Eget kapital | 107 298 | 97 119 |
| Långfristiga skulder | - | - |
| Kortfristiga skulder | 2 641 | 172 066 |
| Soliditet (%) | 97,6 % | 36,1 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2024- Årets resultat blev en vinst på 10 tkr.
- Soliditeten var 97,6 % vid årets slut, upp från 36,1 % (2023).
- De kortfristiga skulderna var större än omsättningstillgångarna (balanslikviditet 0,00).
- Omsättningen var högre än hos 12 % av bolagen med samma huvudbransch, direktreklamverksamhet (SNI 73112). Se de största bolagen i branschen
Avkastning på eget kapital
9,5 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
0,00
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-05-11
2 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Stockholm
Andra registrerade bolag med säte i Stockholm.
- .DALLAS.GREEKPAN ABAB
- 's-Gravendijk Invest ABAB
- (K)lyftigt ABAB
- (s.m.i.t.h) swedish management innovation thinkers ABAB
- @BASE106 ABAB
- & Senocq ABAB
- & Zetterqvist kommunikation ABAB
- &Berhe agency ABAB