CN Deal AB
Översikt
Bolaget skall bedriva coaching och konsultverksamhet i verksamheter inom personlig utveckling, rekrytering, försäljning, marknadsföring och tjänsteförmedling och därmed förenlig verksamhet, bedriva frilansande artistverksamhet samt äga och förvalta fast och lös egendom företrädesvis aktier och värdepapper.
- Registrerat
- 19 januari 2015
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Bransch (SNI)
- SNI 90200 Scenkonst
- Bransch (SNI)
- SNI 64994 Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Postnummer & ort
- 18148 LIDINGÖ
- Registrerat namn
- CN Deal ABReg 2015-01-19
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 1 532 207 | 1 242 746 | 1 254 123 | 1 042 000 | 526 000 |
| Övriga externa kostnader | 315 428 | 255 257 | 222 975 | - | - |
| Personalkostnader | 721 379 | 685 884 | 657 187 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 483 758 | 287 192 | 365 264 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 484 349 | 289 566 | 368 215 | 123 000 | 352 000 |
| Resultat före skatt | 484 349 | 289 566 | 368 215 | - | - |
| Årets resultat | 363 067 | 213 929 | 280 536 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 327 722 | 326 343 | 325 021 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 643 776 | 641 179 | 582 602 | - | - |
| Kassa & bank | 493 880 | 497 433 | 475 978 | - | - |
| Summa tillgångar | 971 498 | 967 522 | 907 623 | - | - |
| Eget kapital | 819 214 | 856 147 | 842 217 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 152 284 | 111 375 | 65 406 | - | - |
| Soliditet (%) | 84,0 % | 88,0 % | 93,0 % | 94,0 % | 89,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen ökade med 23,3 % jämfört med 2024, till 1,5 mkr.
- Årets resultat blev en vinst på 363 tkr, en nettomarginal på 23,7 %. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
- Soliditeten var 84,0 % vid årets slut, ned från 94,0 % (2022).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 4,2 gånger om.
- Omsättningen var högre än hos 74 % av bolagen med samma huvudbransch, konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
6 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Lidingö
Andra registrerade bolag med säte i Lidingö.
- & Bäck Design HandelsbolagHB
- &erlind ABAB
- + Jobb i Stockholm ABAB
- 08 rör Installation ABAB
- 101 Quantum ABAB
- 107 Capital ABAB
- 181 Fastigheter Holding ABAB
- 1st Street Stockholm ABAB