Aktivt företag
Cuper Service AB
Översikt
Aktiebolaget ska bedriva bygg- och renoveringsverksamhet, mark- och trädgårdsarbeten, fastighetsskötsel och lokalvård, riktat till hushåll såväl som företag, samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 3 mars 2003
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 43320 Byggnadssnickeriarbeten
- Bransch (SNI)
- SNI 81210 Lokalvård
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Valhallavägen 9
- Postnummer & ort
- 18151 LIDINGÖ
- Registrerat namn
- Cuper Service ABReg 2013-02-20
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
1,1 mkr
▼ 12,8 %Årets resultat
-89 tkr
▼ 272,9 %Tillgångar
1,1 mkr
▼ 12,1 %Eget kapital
991 tkr
▼ 8,3 %Soliditet
90,1 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
2
Medelantal
Kassa & bank
207 tkr
▼ 49,1 %Totala skulder
108 tkr
▼ 36,6 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 1 081 480 | 1 240 931 | 562 150 | 342 042 |
| Övriga externa kostnader | 147 257 | 136 934 | 283 646 | - |
| Personalkostnader | 985 789 | 846 943 | 855 170 | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −90 832 | 68 755 | −596 991 | - |
| Resultat e. fin. poster | −89 260 | 65 949 | −596 646 | −604 425 |
| Resultat före skatt | −89 260 | 65 949 | 3 355 | - |
| Årets resultat | −89 260 | 51 622 | 2 700 | - |
| Balansräkning | ||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 1 099 343 | 1 251 137 | 1 312 203 | - |
| Kassa & bank | 207 285 | 407 179 | 383 115 | - |
| Summa tillgångar | 1 099 343 | 1 251 137 | 1 312 203 | 1 320 625 |
| Eget kapital | 990 915 | 1 080 175 | 1 028 553 | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 108 428 | 170 962 | 283 650 | - |
| Soliditet (%) | 90,1 % | 86,3 % | 78,4 % | 77,7 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen minskade med 12,8 % jämfört med 2024, till 1,1 mkr.
- Årets resultat blev en förlust på 89 tkr, en nettomarginal på −8,3 %. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 90,1 % vid årets slut, upp från 77,7 % (2022).
- Omsättningen var högre än hos 38 % av bolagen med samma huvudbransch, byggnadssnickeriarbeten (SNI 43320). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
−8,4 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
−8,3 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
−12,8 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
+46,8 % per år
2022 till 2025
Avkastning på eget kapital
−9,0 %
Årets resultat / eget kapital
Omsättning per anställd
541 tkr
2 anställda i snitt
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
2 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-06-30
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-04-10
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Lidingö
Andra registrerade bolag med säte i Lidingö.
- & Bäck Design HandelsbolagHB
- &erlind ABAB
- + Jobb i Stockholm ABAB
- 08 rör Installation ABAB
- 101 Quantum ABAB
- 107 Capital ABAB
- 181 Fastigheter Holding ABAB
- 1st Street Stockholm ABAB