Currahee AB
Översikt
Föreläsning och utbildning inom sjukvård och därmed förenlig verksamhet. Skapande av analogt och digitalt utbildningsmaterial (t ex webbmaterial, film, fotografering, böcker) riktat mot medicinsk verksamhet. Uthyrning av personal inom sjukvård, både slutenvård och öppenvård. Backläkaruppdrag. Äga och förvalta värdepapper och annan förenlig verksamhet för egen räkning.
- Registrerat
- 27 mars 2020
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 85599 Annan övrig utbildning
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Postnummer & ort
- 16865 BROMMA
- Registrerat namn
- Currahee ABReg 2020-03-27
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 69 743 | 92 461 | 140 799 | 94 295 | 73 970 |
| Övriga externa kostnader | 12 074 | 13 216 | 54 982 | - | - |
| Personalkostnader | 5 250 | 1 000 | 21 942 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 52 419 | 78 245 | 63 645 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 52 793 | 78 488 | 63 742 | 44 060 | 42 099 |
| Resultat före skatt | 52 793 | 78 488 | 63 742 | - | - |
| Årets resultat | 41 389 | 62 153 | 50 466 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 112 876 | 123 737 | 119 682 | - | - |
| Kassa & bank | 93 815 | 98 770 | 110 325 | - | - |
| Summa tillgångar | 112 876 | 123 737 | 119 682 | - | - |
| Eget kapital | 79 879 | 88 490 | 86 337 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 32 997 | 35 247 | 33 345 | - | - |
| Soliditet (%) | 71,0 % | 72,0 % | 72,0 % | 74,0 % | 67,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en vinst på 41 tkr. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
- Soliditeten var 71,0 % vid årets slut.
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 3,4 gånger om.
- Omsättningen var högre än hos 21 % av bolagen med samma huvudbransch, annan övrig utbildning (SNI 85599). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
6 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Bromma
Andra registrerade bolag med säte i Bromma.
- 10K Efficiency ABAB
- 110'ans Djurbutik ABAB
- 12ans & Properdo ABAB
- 174 Cacao ABAB
- 177 Racing ekonomisk föreningEK
- 1M Etablering ABAB
- 1SQ Development ABAB
- 2 Mether Consulting ABAB