DENO Group AB
Översikt
Vi är en mångsidig företagsgrupp inom transport, logistik och bemanning, som erbjuder flexibla och pålitliga lösningar för företag och privatpersoner. Våra tjänster inkluderar uthyrning av transportbilar, kvalificerad bemanning, samt professionell flytt- och städservice med mångårig erfarenhet. Vi erbjuder även budtransporter för både lång- och kortdistans (long mile och last mile) och levererar alltid med fokus på snabbhet, trygghet och effektivitet.
- Registrerat
- 12 maj 2022
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 77120 Uthyrning och leasing av lastbilar och andra tunga motorfordon
- Bransch (SNI)
- SNI 49420 Flyttjänster
- Bransch (SNI)
- SNI 53202 Bud- och kurirverksamhet
- Bransch (SNI)
- SNI 81210 Lokalvård
- Bransch (SNI)
- SNI 49410 Vägtransport, godstrafik
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Blekingsborgsgatan 3
- Postnummer & ort
- 21463 MALMÖ
- Registrerat namn
- DENO Group ABReg 2022-05-12
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 2 913 672 | 4 735 810 | 702 325 |
| Övriga externa kostnader | 2 249 327 | 2 362 101 | 644 870 |
| Personalkostnader | 1 014 968 | 1 858 482 | 91 401 |
| Avskrivningar | - | - | - |
| Rörelseresultat | −433 550 | 585 562 | 291 599 |
| Resultat e. fin. poster | −569 721 | 500 109 | 291 050 |
| Resultat före skatt | −569 721 | 500 109 | 291 050 |
| Årets resultat | −569 721 | 366 270 | 225 351 |
| Balansräkning | |||
| Anläggningstillgångar | 218 467 | 158 366 | 157 809 |
| Omsättningstillgångar | 1 089 993 | 1 316 465 | 351 799 |
| Kassa & bank | 19 187 | 469 804 | 56 283 |
| Summa tillgångar | 1 308 460 | 1 474 831 | 509 608 |
| Eget kapital | 221 900 | 516 621 | 250 351 |
| Långfristiga skulder | 464 843 | 679 167 | - |
| Kortfristiga skulder | 621 716 | 279 043 | 259 257 |
| Soliditet (%) | 17,0 % | 35,0 % | 49,1 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen minskade med 38,5 % jämfört med 2024, till 2,9 mkr.
- Årets resultat blev en förlust på 570 tkr, en nettomarginal på −19,6 %. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 17,0 % vid årets slut, ned från 49,1 % (2023).
- Omsättningen var högre än hos 74 % av bolagen med samma huvudbransch, uthyrning och leasing av lastbilar och andra tunga motorfordon (SNI 77120). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
3 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Malmö
Andra registrerade bolag med säte i Malmö.
- (3) Screen Tryck ABAB
- @ Odero ABAB
- & Morän Arkitekter ABAB
- &GROW i Skåne ABAB
- 03 Technology Research & Development ABAB
- 040 Byggkonsult ABAB
- 040 Byggservice ABAB
- 040 Construktion ABAB