Registrerat, ej verksamt
Dr Wester AB
Översikt
Sjukvård genom uthyrning av sjukvårdskunnig personal, ffa läkare och egen mottagning där patienter kan söka vård. Friskvård och hälsovård med inriktning mot motion, levnadsvanor, kosthållning, matlagning och servering av mat.
- Registrerat
- 1 juni 2017
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 86211 Primärvårdsmottagningar med läkare m.m.
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Nej
- Postnummer & ort
- 83154 ÖSTERSUND
- Registrerat namn
- Dr Wester ABReg 2017-06-01
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
-1 kr
▼ 133,3 %Årets resultat
1 tkr
▼ 97,4 %Tillgångar
2,8 mkr
▼ 1,4 %Eget kapital
2,2 mkr
▲ 0,1 %Soliditet
95,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
1
Medelantal
Kassa & bank
106 tkr
▼ 82,0 %Totala skulder
22 tkr
▼ 53,8 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | −1 | 3 | 1 265 651 | 2 309 300 | 2 060 255 |
| Övriga externa kostnader | 19 522 | 15 698 | 89 048 | - | - |
| Personalkostnader | - | 0 | 769 307 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −19 523 | −15 695 | 407 296 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −13 622 | 53 536 | 198 419 | 1 221 594 | 1 047 507 |
| Resultat före skatt | 1 378 | 53 536 | 198 419 | - | - |
| Årets resultat | 1 378 | 53 536 | 92 101 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 2 637 525 | 2 164 093 | 0 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 117 718 | 630 186 | 2 784 682 | - | - |
| Kassa & bank | 106 265 | 588 736 | 271 630 | - | - |
| Summa tillgångar | 2 755 243 | 2 794 279 | 2 784 682 | - | - |
| Eget kapital | 2 178 395 | 2 177 018 | 2 123 482 | - | - |
| Långfristiga skulder | 8 827 | 28 827 | 22 763 | - | - |
| Kortfristiga skulder | 13 021 | 18 434 | 68 437 | - | - |
| Soliditet (%) | 95,0 % | 94,0 % | 93,0 % | 83,2 % | 80,4 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en vinst på 1 tkr. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
- Soliditeten var 95,0 % vid årets slut, upp från 83,2 % (2022).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 9,0 gånger om.
Avkastning på eget kapital
0,1 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
9,04
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
5 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-04-29
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-22
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-04-24
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-06-12
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-03-29
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Östersund
Andra registrerade bolag med säte i Östersund.
- 1 Way 2 Travel ABAB
- 11:an Grill & Kiosk ABAB
- 1280 keramikstudio Östersund ABAB
- 1stPractice Östersund ABAB
- 24 Invest ABAB
- 24:7 Vaktförmedling Norrland ABAB
- 29 Dental ABAB
- 2Thaidal ABAB