Eric Larsson Hälsomentorn AB
Översikt
Inom verksamheten kommer jag ägna mig åt att hjälpa människor att må bättre. Detta kommer ske genom att hjälpa klienter att ändra sin livsstil med fokus på kost och aktivitet. Jag kommer förse klienter med information om hur de kan ändra sin livsstil där kost- och matvanor kommer att belysas. Jag kommer finnas där som stöd och ge motivation när det behöver.
- Registrerat
- 18 februari 2021
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Bransch (SNI)
- SNI 96990 Diverse övriga konsumenttjänster
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Brunnsgatan 21
- Postnummer & ort
- 80254 GÄVLE
- Registrerat namn
- Eric Larsson Hälsomentorn ABReg 2021-02-18
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 114 799 | 72 368 | 92 000 | 74 000 | 5 000 |
| Övriga externa kostnader | 56 640 | 53 261 | - | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 58 159 | 19 107 | - | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 58 029 | 18 984 | 63 000 | 44 000 | −11 000 |
| Resultat före skatt | 58 029 | 18 984 | - | - | - |
| Årets resultat | 44 763 | 13 004 | - | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 0 | 0 | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 214 326 | 146 530 | - | - | - |
| Kassa & bank | 172 896 | 131 991 | - | - | - |
| Summa tillgångar | 214 326 | 146 530 | - | - | - |
| Eget kapital | 159 478 | 114 715 | - | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 54 848 | 31 815 | - | - | - |
| Soliditet (%) | 74,4 % | 78,3 % | - | 73,0 % | 100,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en vinst på 45 tkr, en nettomarginal på 39,0 %.
- Soliditeten var 74,4 % vid årets slut.
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 3,9 gånger om.
- Omsättningen var högre än hos 21 % av bolagen med samma huvudbransch, konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
1 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Gävle
Andra registrerade bolag med säte i Gävle.
- 026 Bygg Holding ABAB
- 026600600 ABAB
- 143FEM spår service ABAB
- 1kvist ABAB
- 2 Venture ABAB
- 2A i Gävle ABAB
- 2C Engineering i Stockholm ABAB
- 2level konsult ABAB