Aktivt företag
Ernmarks Fastighets AB
Översikt
Bolaget skall bedriva uthyrning av lokaler, gymverksamhet, förvalta fastigheter och värdepapper, samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 16 november 2010
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 93130 Drift av gymanläggningar
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Box 1050
- Postnummer & ort
- 18121 LIDINGÖ
- Registrerat namn
- Ernmarks Fastighets ABReg 2019-09-11
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026Omsättning
20 tkr
▼ 79,2 %Årets resultat
-9 tkr
▲ 68,7 %Tillgångar
38 tkr
▼ 25,5 %Eget kapital
31 tkr
▼ 22,7 %Soliditet
82,0 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
29 tkr
▲ 239,6 %Totala skulder
7 tkr
▼ 35,8 %| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 19 614 | 94 083 | 111 719 | 142 000 | 133 000 |
| Övriga externa kostnader | 34 200 | 155 784 | 186 630 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −8 960 | −28 745 | −10 209 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −9 050 | −28 923 | −10 320 | 9 000 | 11 000 |
| Resultat före skatt | −9 050 | −28 923 | −2 414 | - | - |
| Årets resultat | −9 050 | −28 923 | −2 414 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 37 887 | 50 847 | 80 396 | - | - |
| Kassa & bank | 28 857 | 8 497 | 31 797 | - | - |
| Summa tillgångar | 37 887 | 50 847 | 80 396 | - | - |
| Eget kapital | 30 888 | 39 937 | 68 860 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 6 999 | 10 910 | 11 536 | - | - |
| Soliditet (%) | 82,0 % | 79,0 % | 86,0 % | 88,0 % | 52,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Årets resultat blev en förlust på 9 tkr. Samtliga de senaste 3 åren har slutat med förlust.
- Soliditeten var 82,0 % vid årets slut, ned från 88,0 % (2023).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 5,4 gånger om.
- Omsättningen var högre än hos 4 % av bolagen med samma huvudbransch, drift av gymanläggningar (SNI 93130). Se de största bolagen i branschen
Genomsnittlig tillväxt
−38,0 % per år
2022 till 2026
Balanslikviditet
5,41
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2026-04-30)
Registrerad: 2026-10-01
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-04-30)
Registrerad: 2025-09-29
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-04-30)
Registrerad: 2024-09-19
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-04-30)
Registrerad: 2022-11-14
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Lidingö
Andra registrerade bolag med säte i Lidingö.
- & Bäck Design HandelsbolagHB
- &erlind ABAB
- + Jobb i Stockholm ABAB
- 08 rör Installation ABAB
- 101 Quantum ABAB
- 107 Capital ABAB
- 181 Fastigheter Holding ABAB
- 1st Street Stockholm ABAB