Registrerat, ej verksamt
Fastighets AB Luntmakaren 1
Översikt
Bolaget skall ha till föremål för sin verksamhet att direkt eller indirekt genom hel- eller delägda bolag eller genom medlemskap i ekonomiska föreningar, äga, inneha och förvalta fastigheter, tomträtter, bostadsrätter, aktier och/eller andelar i fastighetsbolag, andra bolag eller ekonomiska föreningar samt bedriva med nu nämnda verksamheter förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 29 oktober 2013
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 00000 Okänd
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Nej
- Gatuadress
- Box 7063
- C/o
- c/o Skandia Fastigheter AB
- Postnummer & ort
- 10386 STOCKHOLM
- Registrerat namn
- Fastighets AB Luntmakaren 1Reg 2013-11-21
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
Årets resultat
30 tkr
▼ 53,1 %Tillgångar
203 tkr
▼ 89,4 %Eget kapital
203 tkr
▼ 89,2 %Soliditet
100,0 %
Eget kapital / tillgångar
Totala skulder
0 kr
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 17 000 | 17 000 | 16 000 | 15 000 | 26 000 |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −17 000 | −17 000 | −16 000 | −15 000 | −26 000 |
| Resultat e. fin. poster | 12 000 | 47 000 | 1 717 000 | −293 000 | −979 000 |
| Resultat före skatt | 30 000 | 64 000 | 1 733 000 | −278 000 | −963 000 |
| Årets resultat | 30 000 | 64 000 | 1 733 000 | −278 000 | −963 000 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 203 000 | 1 917 000 | 1 853 000 | 1 128 000 | 1 398 000 |
| Kassa & bank | - | - | - | - | - |
| Summa tillgångar | 203 000 | 1 917 000 | 1 853 000 | 1 128 000 | 1 398 000 |
| Eget kapital | 203 000 | 1 873 000 | 1 809 000 | 1 076 000 | 1 354 000 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 0 | 44 000 | 44 000 | 52 000 | 44 000 |
| Soliditet (%) | 100,0 % | 98,0 % | 98,0 % | 95,0 % | 97,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en vinst på 30 tkr. 3 av de senaste 5 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 100,0 % vid årets slut, upp från 95,0 % (2022).
Avkastning på eget kapital
14,8 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-05-29
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-23
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-06-17
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-06-20
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Stockholm
Andra registrerade bolag med säte i Stockholm.
- 's-Gravendijk Invest ABAB
- (K)lyftigt ABAB
- (s.m.i.t.h) swedish management innovation thinkers ABAB
- @BASE106 ABAB
- \"McKinsey & Company, Inc. Sweden (USA) svensk filial\FL
- & NISÉ ABAB
- & Senocq ABAB
- &Berhe agency ABAB