Aktivt företag
FNCE Nacka Holding AB
Översikt
Bolagets verksamhet ska bestå av ägande och förvaltning av bolag, konsultverksamhet inom elarbeten, äga och förvalta värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 29 oktober 2020
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 43210 Elinstallationer
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Kulvägen 6
- Postnummer & ort
- 13243 SALTSJÖ-BOO
- Registrerat namn
- FNCE Nacka Holding ABReg 2021-01-30
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Årets resultat
-4 tkr
▼ 3,0 %Tillgångar
72 tkr
▼ 2,1 %Eget kapital
44 tkr
▼ 7,7 %Soliditet
61,1 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
56 tkr
▼ 2,7 %Totala skulder
28 tkr
▲ 8,2 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | - | 0 | 0 | 20 000 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 3 672 | 3 547 | 3 041 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −3 672 | −3 547 | −3 041 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −3 668 | −3 562 | −3 004 | 136 911 | −6 295 |
| Resultat före skatt | −3 668 | −3 562 | −3 004 | - | - |
| Årets resultat | −3 669 | −3 562 | −3 004 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 15 000 | 15 000 | 15 000 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 56 805 | 58 361 | 61 470 | - | - |
| Kassa & bank | 56 407 | 57 967 | 59 527 | - | - |
| Summa tillgångar | 71 805 | 73 361 | 76 470 | - | - |
| Eget kapital | 43 847 | 47 516 | 51 078 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 27 958 | 25 845 | 25 392 | - | - |
| Soliditet (%) | 61,1 % | 65,0 % | 67,0 % | 88,0 % | 74,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en förlust på 4 tkr. Samtliga de senaste 3 åren har slutat med förlust.
- Soliditeten var 61,1 % vid årets slut, ned från 88,0 % (2022).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 2,0 gånger om.
Balanslikviditet
2,03
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
5 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-06-30
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-26
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-06-29
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-04-29
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-04-30
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Saltsjö-Boo
Andra registrerade bolag med säte i Saltsjö-Boo.
- 08 Bil Hammarby Sjöstad ABAB
- 08 Plattsättarna ABAB
- 170 Mediahouse ABAB
- 19 Glas Bar & Matsal ABAB
- 20 Penslar ABAB
- 20ten Invest ABAB
- 2DFK1 ABAB
- 2J's Investments ABAB