Fullersta Automatservice AB
Översikt
Bolaget skall utföra larminstallationer, grund- o markarbeten, skylt-, reklam- och inredningsmontage. Bolaget skall dessutom bedriva konsultverksamhet inom dessa områden. Försäljning, import och export av varor, tjänster och material, inom nämnda områden, bedriva handel med värdepapper, ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 17 maj 1999
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 81230 Annan rengöring
- Bransch (SNI)
- SNI 31004 Tillverkning av köksinredningar
- Bransch (SNI)
- SNI 49410 Vägtransport, godstrafik
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Ringvägen 11
- Postnummer & ort
- 14131 HUDDINGE
- Registrerat namn
- Fullersta Automatservice ABReg 2018-05-30
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 659 999 | 609 866 | 516 335 | 804 000 | 681 000 |
| Övriga externa kostnader | 225 772 | 256 491 | 247 345 | - | - |
| Personalkostnader | 162 281 | 198 372 | 208 250 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 21 749 | 3 388 | −85 134 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 20 665 | 2 341 | −84 923 | −23 000 | −54 000 |
| Resultat före skatt | 20 665 | 2 341 | −84 923 | - | - |
| Årets resultat | 20 665 | 2 341 | −84 923 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 0 | 0 | 113 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 146 796 | 96 303 | 293 036 | - | - |
| Kassa & bank | 6 040 | 28 225 | 209 276 | - | - |
| Summa tillgångar | 146 796 | 96 303 | 293 149 | - | - |
| Eget kapital | 33 383 | 12 719 | 10 378 | - | - |
| Långfristiga skulder | 18 588 | 40 500 | 12 343 | - | - |
| Kortfristiga skulder | 94 825 | 43 084 | 270 428 | - | - |
| Soliditet (%) | - | - | - | - | - |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen har ökat 2 år i rad, från 516 tkr (2023) till 660 tkr (2025).
- Årets resultat blev en vinst på 21 tkr, en nettomarginal på 3,1 %. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Omsättningen var högre än hos 37 % av bolagen med samma huvudbransch, annan rengöring (SNI 81230). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
6 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Huddinge
Andra registrerade bolag med säte i Huddinge.
- 0708-188209 Plåtslageri ABAB
- 08 Glas i Stockholm ABAB
- 08 Service & Installation ABAB
- 08 Vägmarkering ABAB
- 100 procent Projekt Stockholm ABAB
- 102 Sweden ABAB
- 10FOUR Partners ABAB
- 11 meter ABAB