Aktivt företag
Gonzalo Catalan AB
Översikt
Bolaget skall äga och förvalta aktier och andelar samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 29 oktober 2013
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 46160 Provisionshandel med textilier, kläder, pälsvaror, skodon och lädervaror
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Östgötagatan 100
- C/o
- c/o Welcome AB
- Postnummer & ort
- 11664 STOCKHOLM
- Registrerat namn
- Gonzalo Catalan ABReg 2021-05-10
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
Årets resultat
-64 tkr
▼ 10560,8 %Tillgångar
8,8 mkr
▼ 4,8 %Eget kapital
8,8 mkr
▼ 3,0 %Soliditet
99,9 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
989 tkr
▲ 66,4 %Totala skulder
9 tkr
▼ 94,9 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 160 157 | 14 910 | 14 420 | 3 825 | 3 215 |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −63 947 | −27 905 | 452 131 | −3 825 | −3 215 |
| Resultat e. fin. poster | −63 706 | 91 037 | 476 035 | 182 475 | 9 750 776 |
| Resultat före skatt | −63 706 | 1 037 | 136 035 | 182 475 | 9 750 776 |
| Årets resultat | −63 706 | 609 | 110 932 | 182 475 | 9 750 776 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 2 177 485 | 2 325 536 | 1 931 472 | 1 113 334 | 300 000 |
| Omsättningstillgångar | 6 647 228 | 6 947 536 | 8 080 563 | 8 722 570 | 9 499 097 |
| Kassa & bank | 988 603 | 594 177 | 165 392 | 1 797 161 | 559 001 |
| Summa tillgångar | 8 824 713 | 9 273 072 | 10 012 035 | 9 835 904 | 9 799 097 |
| Eget kapital | 8 815 243 | 9 087 949 | 9 787 340 | 9 676 408 | 9 793 933 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 9 470 | 185 123 | 184 695 | 159 496 | 5 164 |
| Soliditet (%) | 99,9 % | 98,0 % | 98,1 % | 98,4 % | 99,9 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en förlust på 64 tkr. 4 av de senaste 5 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 99,9 % vid årets slut.
Avkastning på eget kapital
−0,7 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
7 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-04-13
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-07-10
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-04-15
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-07-05
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-02-23
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-03-12
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-12-31)
Registrerad: 2020-02-28
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Stockholm
Andra registrerade bolag med säte i Stockholm.
- 's-Gravendijk Invest ABAB
- (K)lyftigt ABAB
- (s.m.i.t.h) swedish management innovation thinkers ABAB
- @BASE106 ABAB
- \"McKinsey & Company, Inc. Sweden (USA) svensk filial\FL
- & NISÉ ABAB
- & Senocq ABAB
- &Berhe agency ABAB