Aktivt företag
HEDA TransportLogistic Aktiebolag
Översikt
Bolaget ska bedriva konsult- och utbildningsverksamhet inom transportbranschen, handel med kläder och säkerhetsutrustningar, förmedling av transporttjänster för limousine, taxi, bud- och busstransporter, gräv- och schaktarbeten samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 7 december 2010
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 43120 Mark- och grundarbeten
- Bransch (SNI)
- SNI 52260 Annan stödverksamhet avseende transport
- Bransch (SNI)
- SNI 78201 Personaluthyrning
- Bransch (SNI)
- SNI 85594 Personalutbildning
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Gumrarövägen 95
- Postnummer & ort
- 18491 ÅKERSBERGA
- Registrerat namn
- HEDA TransportLogistic AktiebolagReg 2011-02-02
- Registrerat namn
- SwedLimoReg 2011-02-02
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026Omsättning
30 tkr
▲ 200,0 %Årets resultat
4 tkr
▲ 120,6 %Tillgångar
158 tkr
▲ 3,5 %Eget kapital
151 tkr
▲ 2,5 %Soliditet
95,2 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
8 tkr
▲ 308,0 %Totala skulder
8 tkr
▲ 30,6 %| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 29 998 | 9 998 | 40 000 | 20 000 | 20 000 |
| Övriga externa kostnader | 26 387 | 27 421 | 22 443 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 3 611 | −17 423 | 17 557 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 3 604 | −17 510 | 17 558 | −6 000 | −4 000 |
| Resultat före skatt | 3 604 | −17 510 | 17 558 | - | - |
| Årets resultat | 3 604 | −17 510 | 17 558 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 150 000 | 150 000 | 150 000 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 8 136 | 2 743 | 24 547 | - | - |
| Kassa & bank | 8 136 | 1 994 | 24 532 | - | - |
| Summa tillgångar | 158 136 | 152 743 | 174 547 | - | - |
| Eget kapital | 150 509 | 146 904 | 164 414 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 7 627 | 5 839 | 10 133 | - | - |
| Soliditet (%) | 95,2 % | 96,2 % | 94,2 % | 95,7 % | 94,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Årets resultat blev en vinst på 4 tkr. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 95,2 % vid årets slut.
- Omsättningen var högre än hos 3 % av bolagen med samma huvudbransch, mark- och grundarbeten (SNI 43120). Se de största bolagen i branschen
Avkastning på eget kapital
2,4 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
1,07
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
8 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2026-04-30)
Registrerad: 2026-09-03
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-04-30)
Registrerad: 2025-09-06
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-04-30)
Registrerad: 2024-11-15
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-04-30)
Registrerad: 2023-09-26
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-04-30)
Registrerad: 2022-10-21
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-04-30)
Registrerad: 2021-11-22
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-04-30)
Registrerad: 2020-11-07
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-04-30)
Registrerad: 2019-11-09
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Åkersberga
Andra registrerade bolag med säte i Åkersberga.
- &Svartén ABAB
- 08 Fastighetstjänst ABAB
- 1:100 Interiör ABAB
- 18 Stygn & Formgivning ABAB
- 184 Bygg & Renovering ABAB
- 2 x Holm ABAB
- 24Seven Communication ABAB
- 2motiv8 ABAB