Aktivt företag
Hosor & Paltor AB
Översikt
Butiks- och grossisthandel med kläder.
- Registrerat
- 19 maj 2020
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 47711 Detaljhandel med kläder, utom via internet eller postorder
- Bransch (SNI)
- SNI 47712 Detaljhandel via internet eller postorder med kläder
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Lammevallsgatan 42D
- Postnummer & ort
- 43143 MÖLNDAL
- Registrerat namn
- Hosor & Paltor ABReg 2020-07-01
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
▼ 100,0 %Årets resultat
-39 tkr
▼ 28,5 %Tillgångar
42 tkr
▼ 14,5 %Eget kapital
14 tkr
▲ 0,0 %Soliditet
32,0 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
2 tkr
▼ 83,8 %Totala skulder
29 tkr
▼ 19,9 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 450 | 0 | - | 80 000 |
| Övriga externa kostnader | 38 611 | 29 525 | 19 447 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −38 611 | −29 225 | −19 447 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −38 624 | −30 069 | −19 872 | −52 000 | 112 000 |
| Resultat före skatt | −38 624 | −30 069 | −19 872 | - | - |
| Årets resultat | −38 624 | −30 069 | −19 872 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 42 068 | 49 176 | 37 291 | - | - |
| Kassa & bank | 1 683 | 10 374 | 356 | - | - |
| Summa tillgångar | 42 068 | 49 176 | 37 291 | - | - |
| Eget kapital | 13 517 | 13 516 | 12 585 | - | - |
| Långfristiga skulder | 25 923 | 41 872 | 31 031 | - | - |
| Kortfristiga skulder | 2 628 | −6 212 | −6 325 | - | - |
| Soliditet (%) | 32,0 % | 27,0 % | 34,0 % | 40,0 % | 66,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en förlust på 39 tkr. Samtliga de senaste 3 åren har slutat med förlust.
- Soliditeten var 32,0 % vid årets slut, ned från 40,0 % (2022).
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
6 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-07-30
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-07-07
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-07-20
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-07-22
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-07-31
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-08-02
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Mölndal
Andra registrerade bolag med säte i Mölndal.
- .709 Media & Consulting ABAB
- +46 Transport ABAB
- 07x Invest ABAB
- 0x7F Consulting ABAB
- 1566 Holding ABAB
- 1745 Electric ABAB
- 2 Always Making ABAB
- 22:22 Invest ABAB