Aktivt företag
ililo Consulting AB
Översikt
Uppdaterad 2026-06-03
Bolaget skall bedriva konsultverksamhet och leverera lösningar inom IT-området och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 22 september 2015
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 16281 Övrig trävarutillverkning
- Bransch (SNI)
- SNI 47123 Detaljhandel via internet eller postorder med brett sortiment
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Fivelstad Norrgården 110
- C/o
- c/o Mikael Eriksson
- Postnummer & ort
- 59193 MOTALA
- Registrerat namn
- ililo Consulting ABReg 2018-10-19
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
6 tkr
▲ 646400,0 %Årets resultat
-44 tkr
▼ 567,2 %Tillgångar
49 tkr
▼ 51,9 %Eget kapital
30 tkr
▼ 31,3 %Soliditet
61,2 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
6 tkr
▼ 91,1 %Totala skulder
19 tkr
▼ 67,3 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 6 465 | 1 | 186 766 | 1 100 275 | 1 199 931 |
| Övriga externa kostnader | 42 904 | −599 | 87 086 | 194 735 | - |
| Personalkostnader | - | 0 | 167 943 | 740 348 | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −41 681 | −4 227 | 51 028 | 165 511 | - |
| Resultat e. fin. poster | −43 584 | −3 198 | 50 975 | 164 229 | 232 399 |
| Resultat före skatt | −43 584 | −3 198 | 50 975 | 164 229 | - |
| Årets resultat | −43 584 | −6 532 | 40 465 | 130 134 | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 48 839 | 101 458 | 242 101 | 495 627 | - |
| Kassa & bank | 5 501 | 61 955 | 192 899 | 190 346 | - |
| Summa tillgångar | 48 839 | 101 458 | 242 101 | 495 627 | - |
| Eget kapital | 29 884 | 43 468 | 164 760 | 254 429 | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 18 955 | 57 990 | 77 341 | 241 198 | - |
| Soliditet (%) | 61,2 % | 42,8 % | 50,0 % | 51,0 % | 80,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en förlust på 44 tkr. 2 av de senaste 4 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 61,2 % vid årets slut, upp från 51,0 % (2022).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 2,6 gånger om.
- Omsättningen var högre än hos 11 % av bolagen med samma huvudbransch, övrig trävarutillverkning (SNI 16281). Se de största bolagen i branschen
Genomsnittlig tillväxt
−72,9 % per år
2021 till 2025
Balanslikviditet
2,58
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-06-09
3 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Motala
Andra registrerade bolag med säte i Motala.
- 11 Consulting ABAB
- 1288 Fastigheter ABAB
- 1288 Holding ABAB
- 21p Fullpoängsservice ABAB
- 3xL Holding ABAB
- 4 AUTO I MOTALA ABAB
- 71Designs ABAB
- 8C Konsult ABAB