Aktivt företag
Indarad AB
Översikt
Bolaget ska bedriva konsulttjänster inom rehabilitering, rekrytering, matchning, kompetensförsörjning och diverse HR- tjänster samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 14 september 2021
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 78100 Arbetsförmedling och rekrytering
- Bransch (SNI)
- SNI 56110 Restaurangverksamhet
- Bransch (SNI)
- SNI 85594 Personalutbildning
- Bransch (SNI)
- SNI 56210 Cateringverksamhet vid enskilda evenemang
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Ynglingavägen 1
- Postnummer & ort
- 17757 JÄRFÄLLA
- Registrerat namn
- Indarad ABReg 2022-09-14
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
1,9 mkr
▼ 6,0 %Årets resultat
-477 tkr
▼ 79,8 %Tillgångar
780 tkr
▼ 20,1 %Eget kapital
26 tkr
▼ 87,3 %Soliditet
3,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
4
Medelantal
Kassa & bank
52 tkr
▲ 2916,2 %Totala skulder
754 tkr
▼ 2,2 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 1 923 964 | 2 047 737 | 378 681 | 92 000 |
| Övriga externa kostnader | 701 884 | 486 529 | 282 726 | - |
| Personalkostnader | 1 621 760 | 1 425 998 | 339 341 | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −471 083 | −262 879 | −211 790 | - |
| Resultat e. fin. poster | −476 561 | −265 101 | −211 892 | −392 000 |
| Resultat före skatt | −476 561 | −265 101 | −211 892 | - |
| Årets resultat | −476 561 | −265 101 | −211 892 | - |
| Balansräkning | ||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 779 910 | 976 471 | 140 350 | - |
| Kassa & bank | 52 180 | 1 730 | 3 963 | - |
| Summa tillgångar | 779 910 | 976 471 | 140 350 | - |
| Eget kapital | 26 210 | 205 770 | 70 871 | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 753 700 | 770 701 | 69 479 | - |
| Soliditet (%) | 3,0 % | 21,0 % | 50,0 % | 63,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen minskade med 6,0 % jämfört med 2024, till 1,9 mkr.
- Årets resultat blev en förlust på 477 tkr, en nettomarginal på −24,8 %. Samtliga de senaste 3 åren har slutat med förlust.
- Soliditeten var 3,0 % vid årets slut, ned från 63,0 % (2022).
- Omsättningen var högre än hos 65 % av bolagen med samma huvudbransch, arbetsförmedling och rekrytering (SNI 78100). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
−24,5 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
−24,8 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
−6,0 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
+125,4 % per år
2023 till 2025
Balanslikviditet
1,03
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Omsättning per anställd
481 tkr
4 anställda i snitt
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-06-26
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-03-11
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-01-17
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-01-11
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Järfälla
Andra registrerade bolag med säte i Järfälla.
- +46 Bygg & Håltagning ABAB
- 08 Mark och Bygg ABAB
- 08 Sweden ABAB
- 1 Bygg Sverige ABAB
- 100 Trading ABAB
- 100% Tak ABAB
- 1491 Invest ABAB
- 1978 of Sweden ABAB