Aktivt företag
inDekor Sweden AB
Översikt
Uppdaterad 2026-05-08
Köpa in, förädla och montera skyltar, dekor- och funktionsfilmer till privatpersoner, företag och myndigheter.
- Registrerat
- 28 februari 2023
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 22250 Bearbetning och slutbehandling av plastvaror
- Bransch (SNI)
- SNI 25999 Annan övrig metallvarutillverkning
- Bransch (SNI)
- SNI 85594 Personalutbildning
- Bransch (SNI)
- SNI 16270 Slutbehandling av varor av trä
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Tillverkarvägen 7
- Postnummer & ort
- 61145 NYKÖPING
- Registrerat namn
- inDekor Sweden ABReg 2023-02-28
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
1,7 mkr
▼ 16,3 %Årets resultat
-54 tkr
▼ 141,9 %Tillgångar
721 tkr
▼ 16,4 %Eget kapital
184 tkr
▼ 22,8 %Soliditet
25,6 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
1
Medelantal
Kassa & bank
39 tkr
▼ 83,5 %Totala skulder
536 tkr
▼ 14,0 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 1 729 572 | 2 065 413 | 607 002 |
| Övriga externa kostnader | 566 008 | 689 800 | 295 056 |
| Personalkostnader | 809 743 | 665 091 | 208 633 |
| Avskrivningar | - | - | - |
| Rörelseresultat | −43 048 | 178 593 | 105 257 |
| Resultat e. fin. poster | −54 401 | 166 780 | 105 504 |
| Resultat före skatt | −54 401 | 166 780 | 105 504 |
| Årets resultat | −54 401 | 129 944 | 83 778 |
| Balansräkning | |||
| Anläggningstillgångar | 286 850 | 324 831 | 176 736 |
| Omsättningstillgångar | 433 941 | 537 815 | 252 502 |
| Kassa & bank | 38 602 | 234 601 | 73 603 |
| Summa tillgångar | 720 791 | 862 646 | 429 238 |
| Eget kapital | 184 322 | 238 722 | 108 778 |
| Långfristiga skulder | 202 421 | 204 058 | - |
| Kortfristiga skulder | 334 048 | 419 866 | 320 460 |
| Soliditet (%) | 25,6 % | 27,7 % | 25,3 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen minskade med 16,3 % jämfört med 2024, till 1,7 mkr.
- Årets resultat blev en förlust på 54 tkr, en nettomarginal på −3,1 %. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 25,6 % vid årets slut.
- Omsättningen var högre än hos 52 % av bolagen med samma huvudbransch, bearbetning och slutbehandling av plastvaror (SNI 22250). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
−2,5 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
−3,1 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
−16,3 %
2024 till 2025
Avkastning på eget kapital
−29,5 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
1,30
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Omsättning per anställd
1,7 mkr
1 anställd i snitt
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-05-07
3 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Nyköping
Andra registrerade bolag med säte i Nyköping.
- 2J Consult ABAB
- 2njoy Production ABAB
- 3 PLUS AktiebolagAB
- 3D Logistic ABAB
- 47:an Capital AktiebolagAB
- 4G Entreprenad ABAB
- 4zero ABAB
- 4zero Invest ABAB