Infraweld Sweden AB
Översikt
Bolaget skall arbeta med bemanning inom bygg , svets, industriunderhåll samt försäljning utav tillbehör till bygg, svets, industriunderhåll, yrkeskläder, yrkesskor, personlig skyddsutrustning, slipmaskiner samt verktyg.
- Registrerat
- 3 mars 2022
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 25530 Metallegoarbeten
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Postnummer & ort
- 26143 LANDSKRONA
- Registrerat namn
- Infraweld Sweden ABReg 2025-12-02
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 201 677 | 676 641 | 621 503 | 468 451 | 468 000 |
| Övriga externa kostnader | 143 107 | 179 912 | 80 347 | - | - |
| Personalkostnader | 221 048 | 446 805 | 366 795 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −154 773 | 52 722 | 185 760 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −169 025 | 52 196 | 172 644 | 13 101 | 13 000 |
| Resultat före skatt | −169 025 | 52 196 | 172 644 | - | - |
| Årets resultat | −169 025 | 41 079 | 135 857 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 38 721 | 48 401 | 63 401 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 97 928 | 293 789 | 154 726 | - | - |
| Kassa & bank | 20 464 | 51 764 | 82 097 | - | - |
| Summa tillgångar | 136 649 | 342 190 | 218 127 | - | - |
| Eget kapital | 42 331 | 211 356 | 170 277 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 94 317 | 130 834 | 47 850 | - | - |
| Soliditet (%) | 31,0 % | 61,8 % | 78,1 % | 33,3 % | 33,3 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen minskade med 70,2 % jämfört med 2024, till 202 tkr.
- Årets resultat blev en förlust på 169 tkr, en nettomarginal på −83,8 %. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 31,0 % vid årets slut.
- Omsättningen var högre än hos 10 % av bolagen med samma huvudbransch, metallegoarbeten (SNI 25530). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
EU-varumärken
Registrerade varumärken kopplade till detta företag.
1 varumärke(n)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Landskrona
Andra registrerade bolag med säte i Landskrona.
- 1413 Bryggkultur ABAB
- 2 Touch Beauty Lounge ABAB
- 24 Wash ABAB
- 261 Consulting ABAB
- 261 Ekonomi ABAB
- 261 Invest ABAB
- 261 Solutions ABAB
- 2Boman ABAB