Aktivt företag
J E O Mälaren AB
Översikt
Bolaget skall bedriva restaurangverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 3 december 2013
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 86221 Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, på sjukhus
- Bransch (SNI)
- SNI 88101 Öppna sociala insatser för äldre personer
- Bransch (SNI)
- SNI 86102 Specialiserad sluten somatisk hälso- och sjukvård på sjukhus
- Bransch (SNI)
- SNI 85599 Annan övrig utbildning
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Kopparbergsvägen 6B
- C/o
- C/o Mälaren Invest AB
- Postnummer & ort
- 72213 VÄSTERÅS
- Registrerat namn
- J E O Mälaren ABReg 2026-08-25
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
Årets resultat
-5 tkr
▲ 97,1 %Tillgångar
172 tkr
▼ 4,0 %Eget kapital
47 tkr
▼ 73,3 %Soliditet
27,5 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
172 tkr
▼ 4,0 %Totala skulder
125 tkr
▲ 6434,2 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 28 800 | 28 800 | 28 800 |
| Övriga externa kostnader | 5 054 | 5 590 | 3 200 | 19 598 | 17 320 |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −5 054 | −5 590 | 25 600 | 9 202 | 11 480 |
| Resultat e. fin. poster | −5 179 | −175 562 | 25 683 | 9 209 | 11 480 |
| Resultat före skatt | −5 179 | −175 562 | 25 683 | 9 209 | 11 480 |
| Årets resultat | −5 179 | −175 562 | 20 410 | 6 715 | 9 116 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 0 | 0 | 185 000 | 185 000 | 185 000 |
| Omsättningstillgångar | 172 420 | 179 512 | 177 554 | 156 729 | 150 600 |
| Kassa & bank | 172 337 | 179 491 | 173 119 | 150 319 | 143 917 |
| Summa tillgångar | 172 420 | 179 512 | 362 554 | 341 729 | 335 600 |
| Eget kapital | 47 420 | 177 599 | 353 161 | 332 751 | 326 036 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 125 000 | 1 913 | 9 393 | 8 978 | 9 564 |
| Soliditet (%) | 27,5 % | 98,9 % | 97,4 % | 97,4 % | 97,2 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en förlust på 5 tkr. 3 av de senaste 5 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 27,5 % vid årets slut, ned från 97,4 % (2022).
Balanslikviditet
1,38
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
5 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-05-08
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-05-23
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-05-16
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-05-10
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-06-01
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Västerås
Andra registrerade bolag med säte i Västerås.
- & Cetera Arkitekter ABAB
- +46 Sverige ABAB
- 021 Fastighetsteknik ABAB
- 021 Skol ABAB
- 021 Solutions ABAB
- 021-Rör ABAB
- 037 Konsult ABAB
- 08Byggprojekt ABAB