Registrerat, ej verksamt
J Mårdestam Holding AB
Översikt
Bolaget skall direkt eller indirekt äga och förvalta aktier, värdepapper och andelar i dotterbolag och därmed förenlig verksamhet. Bedriva konsultation och produktion inom kommunikation och medieköp.
- Registrerat
- 29 oktober 2020
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 00000 Okänd
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Nej
- Postnummer & ort
- 97438 LULEÅ
- Registrerat namn
- J Mårdestam Holding ABReg 2020-10-29
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
Årets resultat
122 tkr
▼ 67,1 %Tillgångar
276 tkr
▼ 57,7 %Eget kapital
276 tkr
▼ 56,4 %Soliditet
100,0 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
171 tkr
▼ 58,8 %Totala skulder
0 kr
| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 61 450 | 17 566 | 11 969 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −61 450 | −17 566 | −11 969 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 122 408 | 372 240 | 213 031 | 27 000 | −3 000 |
| Resultat före skatt | 122 408 | 372 240 | 213 031 | - | - |
| Årets resultat | 122 408 | 372 240 | 213 031 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 10 000 | 138 750 | 138 750 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 266 369 | 515 211 | 142 971 | - | - |
| Kassa & bank | 171 392 | 415 798 | 142 971 | - | - |
| Summa tillgångar | 276 369 | 653 961 | 281 721 | - | - |
| Eget kapital | 276 369 | 633 961 | 261 721 | - | - |
| Långfristiga skulder | 0 | 20 000 | 20 000 | - | - |
| Kortfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Soliditet (%) | 100,0 % | 96,9 % | 92,9 % | 100,0 % | 100,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en vinst på 122 tkr. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
- Soliditeten var 100,0 % vid årets slut.
Avkastning på eget kapital
44,3 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-04-28
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-04-22
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-03-07
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-04-19
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Luleå
Andra registrerade bolag med säte i Luleå.
- 0920 ABAB
- 1:445 Fastighet i Norr ABAB
- 1220 Holding ABAB
- 1337 Krew ABAB
- 1411 Consulting ABAB
- 1435 ABAB
- 16solceller ABAB
- 1times x ABAB