Aktivt företag
JE Fysio Gym AB
Översikt
Bolaget skall bedriva fysioterapeutisk verksamhet, äga och förvalta lös och fast egendom, äga och förvalta värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 22 januari 2019
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 86950 Fysioterapeutisk verksamhet
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Postnummer & ort
- 97233 LULEÅ
- Registrerat namn
- JE Fysio Gym ABReg 2019-01-22
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026Omsättning
1,9 mkr
▲ 29,8 %Årets resultat
524 tkr
▲ 127,5 %Tillgångar
901 tkr
▲ 43,0 %Eget kapital
816 tkr
▲ 179,8 %Soliditet
92,0 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
712 tkr
▲ 64,8 %Totala skulder
69 tkr
▼ 78,6 %| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 1 852 539 | 1 427 613 | 886 605 | 1 661 151 | 899 679 |
| Övriga externa kostnader | 496 068 | 446 348 | 422 682 | - | - |
| Personalkostnader | 694 649 | 703 289 | 570 933 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 661 822 | 298 530 | −34 817 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 661 482 | 295 894 | −43 126 | 95 823 | −7 703 |
| Resultat före skatt | 661 482 | 298 106 | 16 374 | - | - |
| Årets resultat | 524 441 | 230 501 | 16 374 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | 0 | 59 500 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 901 178 | 629 985 | 446 352 | - | - |
| Kassa & bank | 711 674 | 431 729 | 333 276 | - | - |
| Summa tillgångar | 901 178 | 629 985 | 505 852 | - | - |
| Eget kapital | 816 195 | 291 753 | 105 002 | - | - |
| Långfristiga skulder | 0 | 73 223 | 132 531 | - | - |
| Kortfristiga skulder | 68 983 | 249 009 | 250 107 | - | - |
| Soliditet (%) | 92,0 % | 48,3 % | 23,6 % | 19,8 % | 15,8 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Omsättningen har ökat 2 år i rad, från 887 tkr (2024) till 1,9 mkr (2026).
- Årets resultat blev en vinst på 524 tkr, en nettomarginal på 28,3 %. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
- Soliditeten var 92,0 % vid årets slut, upp från 19,8 % (2023).
- Omsättningen var högre än hos 88 % av bolagen med samma huvudbransch, fysioterapeutisk verksamhet (SNI 86950). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
35,7 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
28,3 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
+29,8 %
2025 till 2026
Genomsnittlig tillväxt
+19,8 % per år
2022 till 2026
Avkastning på eget kapital
64,3 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
5 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2026-06-30)
Registrerad: 2026-10-07
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-06-30)
Registrerad: 2025-08-19
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-06-30)
Registrerad: 2024-12-20
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-06-30)
Registrerad: 2023-10-26
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-06-30)
Registrerad: 2021-10-22
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Luleå
Andra registrerade bolag med säte i Luleå.
- 0920 ABAB
- 1:445 Fastighet i Norr ABAB
- 1220 Holding ABAB
- 1337 Krew ABAB
- 1411 Consulting ABAB
- 1435 ABAB
- 16solceller ABAB
- 1times x ABAB