Jenny Paller AB
Översikt
Bolaget skall bedriva konsultverksamhet inom fastighetsmäkleri, fastighetsförvaltning, homestyling och inredning samt förvalta av fast och lös egendom samt därmed förenliga verksamheter. Försäljning och ledarskap inom företagsorganisation, verksamhetsutveckling, rådgivning samt konsult.
- Registrerat
- 10 juni 2022
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 68310 Förmedling avseende fastighetsverksamhet
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Västra vråkvägen 22
- Postnummer & ort
- 23642 HÖLLVIKEN
- Registrerat namn
- Jenny Paller ABReg 2022-06-10
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 273 000 | 619 109 | 488 515 | 153 000 |
| Övriga externa kostnader | 99 000 | 103 866 | 112 264 | - |
| Personalkostnader | 61 000 | 447 645 | 320 734 | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 43 000 | 2 454 | −50 463 | - |
| Resultat e. fin. poster | 43 000 | 2 324 | −50 626 | 9 000 |
| Resultat före skatt | 43 000 | 2 324 | −50 626 | - |
| Årets resultat | 42 000 | 2 324 | −50 626 | - |
| Balansräkning | ||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 194 000 | 182 978 | 91 191 | - |
| Kassa & bank | 166 000 | 158 308 | 48 216 | - |
| Summa tillgångar | 194 000 | 182 978 | 91 191 | - |
| Eget kapital | 26 000 | −16 044 | −18 369 | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 168 000 | 199 023 | 109 560 | - |
| Soliditet (%) | 13,4 % | - | - | 23,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen minskade med 55,9 % jämfört med 2024, till 273 tkr.
- Årets resultat blev en vinst på 42 tkr, en nettomarginal på 15,4 %. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 13,4 % vid årets slut, ned från 23,0 % (2022).
- Omsättningen var högre än hos 16 % av bolagen med samma huvudbransch, förmedling avseende fastighetsverksamhet (SNI 68310). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Höllviken
Andra registrerade bolag med säte i Höllviken.
- 023 Production ABAB
- 040-Gruppen ABAB
- 1 Tire ABAB
- 1000TACK ABAB
- 1013 Förvaltning ABAB
- 134an Förvaltning ABAB
- 2 CV Invest ABAB
- 2 Minds ABAB