Aktivt företag
Jonte Edvardson AB
Översikt
Bolaget skall bedriva fotografverksamhet, konsultationer inom kommunikation och IT, byggtekniska konsultationer med inriktning mot miljö och energibesparing, äga och förvalta värdepapper, samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 15 november 2011
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 62100 Dataprogrammering
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Bransch (SNI)
- SNI 74200 Fotoverksamhet
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Brattland 410
- Postnummer & ort
- 83796 UNDERSÅKER
- Registrerat namn
- Jonte Edvardson ABReg 2012-01-13
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
25 tkr
Årets resultat
57 tkr
▲ 4,3 %Tillgångar
720 tkr
▼ 16,8 %Eget kapital
710 tkr
▼ 17,7 %Soliditet
99,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
1
Medelantal
Kassa & bank
105 tkr
▲ 686,3 %Totala skulder
10 tkr
▲ 239,7 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 25 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 126 053 | 60 742 | 72 981 | - | - |
| Personalkostnader | 19 031 | 1 176 | 0 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −124 470 | −61 918 | −72 981 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 57 177 | 54 843 | −569 541 | −51 000 | −124 000 |
| Resultat före skatt | 57 177 | 54 843 | −569 541 | - | - |
| Årets resultat | 57 177 | 54 843 | −569 541 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 560 660 | 834 117 | 987 887 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 158 947 | 30 964 | 25 643 | - | - |
| Kassa & bank | 105 232 | 13 384 | 7 843 | - | - |
| Summa tillgångar | 719 607 | 865 081 | 1 013 530 | - | - |
| Eget kapital | 709 831 | 862 203 | 1 011 685 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 9 776 | 2 878 | 1 845 | - | - |
| Soliditet (%) | 99,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 99,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en vinst på 57 tkr. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 99,0 % vid årets slut.
- Omsättningen var högre än hos 8 % av bolagen med samma huvudbransch, dataprogrammering (SNI 62100). Se de största bolagen i branschen
Avkastning på eget kapital
8,1 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
5 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-06-05
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-05-09
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-05-20
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-04-25
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-04-26
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Undersåker
Andra registrerade bolag med säte i Undersåker.
- 2:1 ARK ABAB
- 4legs4life ABAB
- 84codes ABAB
- 84root ABAB
- 9-Line ABAB
- AB 76 KVADRAT PlusAB
- ÅBB uthyrning ABAB
- Ackehed Bygg och Entreprenad ABAB