Registrerat, ej verksamt
JoSun Fastighets AB
Översikt
Bolagets verksamhet ska vara att bedriva uthyrning av fastigheter samt konsultverksamhet inom träindustri och utbildning samt annan därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 23 oktober 2018
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 71122 Teknisk konsultverksamhet inom industriteknik
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Nej
- Gatuadress
- Boholmsvägen 17
- Postnummer & ort
- 39477 KALMAR
- Registrerat namn
- JoSun Fastighets ABReg 2018-10-23
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Årets resultat
30 tkr
▼ 98,6 %Tillgångar
2,0 mkr
▼ 9,7 %Eget kapital
2,0 mkr
▼ 9,3 %Soliditet
100,0 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
2,0 mkr
▼ 9,7 %Totala skulder
7 tkr
▼ 62,4 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | - | 0 | 114 784 | 66 000 | - |
| Övriga externa kostnader | 3 275 | 4 137 | 8 296 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −3 275 | −4 137 | 109 476 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 37 379 | 2 101 872 | 190 393 | 111 000 | 73 000 |
| Resultat före skatt | 37 379 | 2 101 872 | 190 393 | - | - |
| Årets resultat | 30 448 | 2 101 872 | 167 843 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | 0 | 20 000 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 1 959 252 | 2 170 307 | 259 388 | - | - |
| Kassa & bank | 1 959 252 | 2 169 807 | 259 388 | - | - |
| Summa tillgångar | 1 959 252 | 2 170 307 | 279 388 | - | - |
| Eget kapital | 1 952 321 | 2 151 873 | 227 765 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 6 931 | 18 434 | 51 623 | - | - |
| Soliditet (%) | 100,0 % | 99,0 % | 82,0 % | 92,0 % | 99,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en vinst på 30 tkr. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
- Soliditeten var 100,0 % vid årets slut, upp från 92,0 % (2022).
Avkastning på eget kapital
1,6 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
7 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-07-21
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-26
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-07-03
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-06-19
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-05-18
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-07-14
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-12-31)
Registrerad: 2020-07-06
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Kalmar
Andra registrerade bolag med säte i Kalmar.
- @ Soheilas ABAB
- 180 Degrees ABAB
- 1x2 Bygg i Sydost ABAB
- 24 i Norden ABAB
- 24 se Sverige ABAB
- 24 se Sverige Holding ABAB
- 24/7 Städservice ABAB
- 2Medics ABAB