Registrerat, ej verksamt
KALUPE Holding AB
Översikt
Bolaget skall äga och förvalta aktier samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 4 augusti 2016
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 00000 Okänd
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Nej
- Gatuadress
- S:t Andreas väg 10
- Postnummer & ort
- 26357 HÖGANÄS
- Registrerat namn
- KALUPE Holding ABReg 2016-08-04
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
Årets resultat
3,6 mkr
▲ 32,1 %Tillgångar
14,3 mkr
▲ 6,2 %Eget kapital
10,8 mkr
▲ 10,8 %Soliditet
75,4 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
87 tkr
▲ 343,2 %Totala skulder
3,5 mkr
▼ 5,8 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 28 581 | 20 350 | - | - | 14 350 |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −28 581 | −20 350 | - | - | −14 350 |
| Resultat e. fin. poster | 3 555 457 | 2 409 842 | 3 891 859 | 4 560 554 | 2 485 650 |
| Resultat före skatt | 3 555 457 | 2 691 842 | - | - | 2 462 650 |
| Årets resultat | 3 555 457 | 2 691 842 | - | - | 2 462 650 |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 14 225 019 | 13 455 194 | - | - | 7 938 000 |
| Omsättningstillgångar | 87 179 | 19 669 | - | - | 687 032 |
| Kassa & bank | 87 179 | 19 669 | - | - | 687 032 |
| Summa tillgångar | 14 312 198 | 13 474 863 | - | - | 8 625 032 |
| Eget kapital | 10 792 652 | 9 737 195 | - | - | 6 471 440 |
| Långfristiga skulder | 3 519 046 | 3 737 168 | - | - | 2 153 592 |
| Kortfristiga skulder | 500 | 500 | - | - | - |
| Soliditet (%) | 75,4 % | 72,3 % | 71,7 % | 50,1 % | 75,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en vinst på 3,6 mkr. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
- Soliditeten var 75,4 % vid årets slut, upp från 50,1 % (2022).
Avkastning på eget kapital
32,9 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-06-30)
Registrerad: 2025-10-24
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-06-30)
Registrerad: 2023-11-23
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-06-30)
Registrerad: 2022-11-07
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-06-30)
Registrerad: 2021-10-20
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Höganäs
Andra registrerade bolag med säte i Höganäs.
- &PATTERN i Höganäs ABAB
- 1 Guldshop Höganäs ABAB
- 112:ans Däck ABAB
- 2 bröder Kök & Bar ABAB
- 2Ploughs ABAB
- 3 Plåt ABAB
- 4 Tassarnas Trim ABAB
- A & M Properties ABAB