Kostevski Consulting AB
Översikt
Bolaget skall bedriva konsultation, utbildningsverksamhet och försäljning av information och produkter inom nutrition, fysisk träning, medicin samt frisk- och sjukvård. Bolaget skall dessutom erbjuda personlig träning och kostrådgivning, bedriva handel med värdepapper, äga och förvalta fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 1 mars 2016
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 86222 Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus
- Bransch (SNI)
- SNI 90110 Litterärt skapande och musikkomposition
- Bransch (SNI)
- SNI 96230 Dagspa, bastu och ångbastu
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Postnummer & ort
- 23637 HÖLLVIKEN
- Registrerat namn
- Kostevski Consulting ABReg 2016-03-01
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 332 810 | 311 286 | 1 227 691 | 743 688 | 136 726 |
| Övriga externa kostnader | 118 940 | 104 369 | 145 440 | - | - |
| Personalkostnader | 328 865 | 388 073 | 387 329 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −151 798 | −230 595 | 654 713 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −150 773 | −217 918 | 658 359 | 485 334 | 31 048 |
| Resultat före skatt | −138 840 | −217 918 | 518 359 | - | - |
| Årets resultat | −138 840 | −217 918 | 411 742 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 191 551 | 192 868 | 111 546 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 143 163 | 248 783 | 956 431 | - | - |
| Kassa & bank | 136 457 | 108 227 | 812 609 | - | - |
| Summa tillgångar | 334 714 | 441 651 | 1 067 977 | - | - |
| Eget kapital | 102 844 | 241 684 | 759 602 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 231 870 | 199 967 | 308 375 | - | - |
| Soliditet (%) | 30,7 % | 54,7 % | 71,1 % | 80,9 % | 91,3 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen ökade med 6,9 % jämfört med 2024, till 333 tkr.
- Årets resultat blev en förlust på 139 tkr, en nettomarginal på −41,7 %. 1 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 30,7 % vid årets slut, ned från 80,9 % (2022).
- De kortfristiga skulderna var större än omsättningstillgångarna (balanslikviditet 0,62).
- Omsättningen var högre än hos 40 % av bolagen med samma huvudbransch, specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus (SNI 86222). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
5 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Höllviken
Andra registrerade bolag med säte i Höllviken.
- 023 Production ABAB
- 040-Gruppen ABAB
- 1 Tire ABAB
- 1000TACK ABAB
- 1013 Förvaltning ABAB
- 134an Förvaltning ABAB
- 2 CV Invest ABAB
- 2 Minds ABAB